Google перестав цензурувати пошук у Китаї

Китайський Гугл

Інтернет-гігант Гугл (Google) припинив фільтрувати результати пошуків для китайських користувачів, попри попередження з боку китайської влади.

Базована у США компанія Гугл сказала, що китайських користувачів буде відтепер перенаправлено до нецензурованих сторінок пошукового сервера, розташованих у Гонконгу.

У січні Гугл заявляв про "високотехнологічну кібер-атаку, що походила з Китаю".

Китай звинуватив Гугл у порушенні "письмового зобов'язання", яке Інтернет-гігант узяв на себе під час заходу на китайський ринок, виконувати закони тієї країни і фільтрувати результати пошуку.

Білий Дім заявив, що шкодує з приводу того, що Гугл і Китай не можуть вирішити свої суперечності. Речник США з питань національної безпеки Майк Хеммер сказав: "Ми розчаровані, що Гугл та китайський уряд не змогли досягнути домовленості, яка дозволила б компанії Гугл продовжувати надавати послуги пошуку в Китаї через свій вебсайт Google.cn".

Китайський уряд багаторазово попереджав Гугл, що той наразиться на серйозні наслідки, якщо не дотримуватиметься правил цензури, дійсних у тій країні.

В Китаї діє одна з найскладніших і найефективніших систем цензури в світі. Тисячі поліцейських моніторять активність в Інтернеті, а багато автоматичних систем фільтрують блоги, чати та інші сайти на предмет згадки таких заборонених тем, як кровопролиття на майдані Тяньаньмень.