Кардинал Ватикану відкидає "плітки"

Чільний кардинал римо-католицької церкви Анжело Содано заявив, що католицьку віру не буде послаблено через «дрібні чутки» щодо розбещення дітей. Таким чином, кардинал виступив на підтримку Папи Бенедикта під час Пасхального богослужіння:

Image caption Rардинал Анжело Содано та Бенедикт 16

«Святий отець, боголюбні вірні з вами у цю хвилину і не піддаються дрібним пліткам та судовим нападам, які часом скеровуються проти громади віруючих».

Сам Бенедикт 16-и не згадав у пасхальному вітанні скандалу, і обмежився згадкою «глибокої кризи» людства, яке потребує духовного і морального спілкування.

Особистий духівник папи вибачився за порівняння критики католицької церкви через випадки педофілії з «колективним переслідуванням євреїв».

Отець Ран’єро Канталамесса заявив журналістам, що лише прагнув вказати на «використання стереотипів та легковажне перетворення звинувачень проти окремих священиків на колективну відповідальність».

Цього року католицьку церкву вразила хвиля сексуальних скандалів.

Багато з них сталися десятки років тому в Швейцарії, Нідерландах, Австрії, у рідній для Папи Німеччині та в США, а також в Ірландії.

Понтифіка також критикували особисто за те, що він не зробив жодних конкретних кроків стосовно одного зі звинувачених священників-педофілів, коли сам Бенедикт XVI обіймав посаду архієпископа Мюнхенського.

Офіційний Ватикан твердить, що ЗМІ штучно роздмухують скандал "нападами і кампанією наклепів, які супроводжують драму з священниками, які вдавалися до зловживань".

Новини на цю ж тему