Українські моряки звернулися до королеви

Головний редактор Морського бюлетеня Михайло Войтенко сказав Бі-Бі-Сі, що родичі українських моряків, які перебувають у полоні сомалійських піратів на судні Asian Glory, звернулися з відкритим листом до королеви Великої Британії з проханням посприяти їх визволенню з полону.

Пан Войтенко твердить, що ситуація на Asian Glory (Ейшен глорі) викликає серйозну тривогу, адже пірати виводять судно в океан – за його інформацією, вони вже тричі це робили – і використовують його як піратський корабель, який бере участь у нападі на контейнеровози.

А екіпаж, за словами пана Войтенка, може слугувати живим щитом при нападі. На такому кораблі, як Asian Glory, пірати можуть сміливо виходити в Аденську затоку і атакувати інші судна. І військові нічого не можуть зробити. Аби не загинув екіпаж.

Хоча, за словами фахівця з міжнародного права, судновласник – британська компанія Зодіак – заперечує такі операції піратів.

Інша небезпека, як каже пан Войтенко, це те, що пірати не дотримуються правил судноплавства, і при зіткненні обидва судна можуть затонути.

Родичі моряків переконані, що переговори щодо викупу, який може становити за висновками експертів, 4-5 мільйонів доларів, дуже затяглися і це викликає серйозну тривогу.

Напередодні МЗС України стверджувало, що Ейшен глорі з 10 українцями на борту забезпечені продуктами харчування, а стан здоров’я членів екіпажу, за словами МЗС, задовільний.

Втім родичі кажуть про зворотне. Харчується екіпаж тим, що привозять пірати. Тобто, за словами Михайла Войтенка, про нормальну їжу говорити не доводиться. Як не можна точно стверджувати, який фізичний стан екіпажу.

Автори звернення до британської королеви кажуть, що вони зверталися до всіх інстанцій по допомогу, але результат нульовий. А лист до королеви, мовляв, може привернути увагу громадськості.

Ейшен глорі було захоплене 2 січня сомалійськими піратами. Корабель йшов із Сінгапуру до Саудівської Аравії, на борту якого були дві з половиною тисяч легкових авто південнокорейського виробництва.

Британська Індепендент тоді писала, що збільшення піратських нападів свідчить про серйозність проблеми, рік по тому, як зусиллями ЄС було організоване розгортання морських армад для захисту суден поблизу Сомалі. За останній рік піратські атаки в цих водах подвоїлися, а за останні два роки сомалійські пірати захопили більш як 80 суден, отримуючи багатомільйонні викупи.