Ахмадінеджад написав у Об'єднані Нації

Іранський президент Махмуд Ахмадінеджад закликав ООН розслідувати цілі, які західні союзники переслідували своїми діями в Іраку й Афганістані.

Image caption Махмуд Ахмадінеджад зустрічався в Кабулі з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм 10 березня

Команда Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна повідомила, що вивчає отриманий у понеділок лист, однак від коментарів поки що утримується.

Ці події відбуваються на тлі дедалі більшого напруження з приводу ядерної програми Ірану і його гніву, викликаного ядерною політикою Вашингтона.

Пан Ахмадінеджад попросив створити команду, аби встановити факти, з'ясувати наміри та оцінити наслідки військових дій Заходу в Афганістані та Іраку.

Він сказав, що вторгнення в ті країни перетворило цивільне населення на жертву, і додав, що методи, якими США і НАТО намагається подолати тероризм, провалилися.

Що безпосередньо спонукало іранського президента написати такого листа, на разі невідомо.

Однак він надійшов Бан Кі-Муну на тлі ще більшого напруження довкола ядерної програми Тегерану, яка, на думку Заходу, переслідує військові цілі.

Image caption Махмуд Ахмадінеджад демонструє нові центрифуги для збагачення урану

Іран цього не визнає і опирається, тоді як США намагаються добитися ужорсточення проти нього санкцій ООН.

Нещодавно Іран продемонстрував на весь світ у свій Національний ядерний день нові центрифуги для збагачення урану.

Він також готує власну конференцію з ядерного роззброєння на противагу тій, що цього тижня відбувається у Вашингтоні.

У понеділок посол Ірану в ООН Мохаммад Хазаї заявив в одній із комісій у Нью-Йорку, що нова політика Вашингтона з ядерного озброєння є державним тероризмом.

Президент США Барак Обама заявив минулого тижня, що Іран і Північну Корею виключено з нових обмежень застосування ядерної зброї Америкою.

Іранські законодавці відреагували з обуренням на те, що вони вважають загрозою ядерного нападу.

Іран наполягає, що його власна ядерна програма розрахована лише на вироблення енергії і не має на меті створювати нові види зброї.