Авіалінії критикують 'безлад через попіл'

Мапа поширення хмари вулканічного попелу
Image caption Мапа поширення хмари вулканічного попелу

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) скритикувала уряди країн Європи за те, як вони вирішили ситуацію з вулканічним попелом, закривши авіапростір для польотів.

Керівник IATA Джованні Бісіньяні сказав Бі-Бі-Сі: "Це європейська ганьба і європейський безлад".

Криза, яка триває вже 5 днів, заторкнула мільйони пасажирів.

Британія наказала трьом кораблям Військово-морського флоту перевезти додому британців, які застрягли за кордоном, з Іспанії та портів у Ла-Манші.

Французька залізнична компанія SNCF повідомила, що запропонує дешеві квитки на 80 тисяч додаткових місць між Лондоном і Парижем.

Аеропроти та авіанінії закликали переглянути заборону польотів. Профспілка комерційних пілотів Британії заявила, що авіації потрібна буде така сама урядова допомога, яку отримали деякі банки під час кризи, бо деякі авіалінії "на межі банкрутства".

Величезна хмара дрібних мінеральних часток простяглася від Полярного кола на півночі до Середньоземноморського узбережжя на півдні, від Іспанії до Росії.

Повітряні перевезення зупинені повністю чи частково у понад 20 країнах. За чотири дні було скасовано 63 тисячі польотів.

Тим часом у Кенії холодильники і склади переповнені продуктами і квітами. Селяни, які залежать від експорту продовольства, стоять перед загрозою втратити врожай

Image caption Аеропорт Бориспіль під Києвом відновив роботу в неділю

В Україні аеропорти відновили роботу у неділю після закриття у суботу.

Речниця київського аеропорту Бориспіль повідомила у понеділок, що ситуація в аеропорту "нормалізувалася" і скупчення людей немає. За словами речниці, здійснюються всі рейси, окрім до країн Європи, де авіапростір й надалі закрито.

Країни, де закрито повітряний простір:

Австрія, Бельгія, Чеська республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Швейцарія, Британія.

Країни, де частково закрито повітряний простір:

Болгарія (Софія та Пловдів працюють), Франція (південні аеропорти працюють), Італія (північний повітряний простір має відновити роботу від 5 години ранку в понеділок), Норвегія (більшість аеропортів працюють), Польща (кілька аеропортів, включно з варшавським, відкрито), Щвеція (північні аеропорти відкрито).

Країни, де польоти не скасовано:

Греція, Литва, Португалія, Росія, Туреччина, Україна, Іспанія.

Новини на цю ж тему