Авіалінії критикують закриття авіапростору

Польоти над Європою відновлено майже повністю
Image caption Польоти над Європою відновлено майже повністю

Посилюються дебати щодо збитків, завданих шестиденним призупиненням польотів над Західною Європою через хмару вулканічного попелу.

Британські авіалінії хочуть компенсації за скасування рейсів і твердять, що індустрія втратила понад мільярд фунтів стергінгів.

Бюджетна авіалінія Ryanair зі штаб-квартирою в Ірландії сказала, що підкориться правилам Євросоюзу і оплатить готелі та харчування пасажирам, які не змогли вилетіти.

Організація Цивільної Авіації Британії відкидає звинувачення в тому, що занадто повільно погодилася заново відкрити повітряний простір.

У четвер усі заплановані польоти мають іти за планом. Проте багато британських пасажирів, які застрягли в інших країнах через заборону польотів, досі намагаються дістатися додому на баржах та автобусах, інші, хто перебуває далеко, муситимуть довго чекати на інший рейс, де буде місце.

Згідно з правилами Європейського Союзу, якщо рейс скасовано, то пасажири, які летять на літаках євросоюзівських авіакомпаній до чи з країн Євросоюзу мають право на відшкодування або на інший квиток. Якщо пасажири обирають інший рейс тієї ж авіалінії, то закон вимагає, аби авіакомпанія відшкодувала необхідні витрати пасажирів.

Раніше компанія Ryanair заявляла, що відшкодує лише ті гроші, які заплатили пасажири за квиток. Компанія хоче отримати від Євросоюзу, який "закрив авіапростір", до 40 мільйонів євро. Керівник компанії Майкл О'Лірі каже, що вимагатиме зміни правил; на його думку, якщо уряди країн закривають повітряний простір, то й компенсувати витрати пасажирам мають уряди, а не авіалінії.

Проте власник авіакомпанії Virgin Atlantic Річард Брансон сказав, що хоча й очікує грошової компенсації, не звинувачує британський уряд за закриття повітряного простору. Він сказав, що це був безпечний вибір.

Керівник Організації Цивільної Авіації Ендрю Хейнс сказав, що не вибачатиметься за тривалість заборони польотів, бо, на його думку, будь-яке незалежне розслідування підтвердить його правоту.