Полянського можуть видати США

Кінорежисер Роман Полянскі зазнав поразки в черговій спробі уникнути екстрадиції до США.

Він перебуває у Швейцарії під домашнім арештом, поки швейцарська влада розглядає прохання США видати режисера для суду за звинуваченнями в статевих стосунках з неповнолітньою 1977 року.

Суд у штаті Каліфорнія відхилив прохання пана Полянського провести розслідування порушень на його суді 33 роки тому, на якому його засудили заочно. Відтак усунуто останню перешкоду на шляху екстрадиції режисера до США.

Гріхи минулого

Роман Полянскі втік зі Сполучених Штатів у 1978 році, визнавши свою провину за звинуваченням у статевих стосунках з 13-річною дівчинкою. На час втечі з країни режисер саме чекав виголошення вироку в його справі. Відтоді він не повертався до США, а оселився у Франції, влада якої надавала йому захист від екстрадиції.

Минулого року Романа Полянського заарештували у Цюриху, як каже швейцарська влада, на прохання США.

Адвокати режисера наполягали, що використають усі можливості для апеляцій проти вироку пану Полянському на підставі процесуальних порушень під час суду 33 роки тому.

Швейцарська влада, зі свого боку, стверджувала, що не буде видавати режисера американському правосуддю, доки не завершиться процес апеляцій.

Рішення апеляційного суду штату Каліфорнія не брати до розгляду прохання адвокатів Романа Полянського може прокласти шлях до початку його екстрадиції зі Швейцарії до США.