Росія та США обговорюють усиновлення

Павел Астахов хоче доступу для російських посадовців у родини
Image caption Павел Астахов хоче доступу для російських посадовців у родини, які всиновлюють російських дітей

У Москві пройшли переговори про всиновлення російських дітей американцями, які цього місяця було призупинено.

Омбудсмен Росії з прав дитини сказав Бі-Бі-Сі, що американським посадовцям було передано проект угоди, яка забезпечить безпеку всиновлених дітей. Він сказав, що Росія не дозволить усиновлення, поки угоду не буде підписано.

Росія зайняла нову жорстку позицію після того, як американська жінка послала 7-річного усиновленого сироту назад в Росію без супроводу.

Він прибув у московський аеропорт раніше цього місяця, із запискою від жінки зі штату Теннессі, яка мала стати його новою матір'ю, що вона його не хоче.

Російський уряд назвав цей випадок "жахливим вчинком" та "останньою краплею".

До цього вже наростало обурення кількістю російських дітей, які загинули від рук своїх американських батьків чи померли внаслідок недогляду, відколи у середині 90-х років почалися усиновлення.

Згідно з московськими урядовцями, загинуло 16 дітей. "Ми хочемо мати право приїхати до США і перевірити ситуацію там, де живуть наші діти", - сказав омбудсмен Павел Астахов.

Росія хоче, аби посадовці з її соціальних служб мали можливість відвідувати родини, які всиновили сиріт.

Речник посольства США у Москві відмовився прокоментувати, чи американський уряд піде на нові умови, яких вимагає російська влада, перед тим, як буде відновлено усиновлення. Проте коментуючи переговори в четвер, заступник секретаря-асистента з консульських питань Майкл Кірбі сказав, що зустріч була "плідною".

Згідно з ЮНІСЕФ, у Росії - понад 700 000 дітей, які або є сиротами, або не живуть зі своїми біологічними батьками. Більшість виховують родичі, але останні офіційні дані показують, що 140 000 дітей зараз живуть у сиротинцях і очікують, поки їх усиновлять чи росіяни, чи іноземці. Велика частка потрапляє за кордон, із них найбільше - до США.

За повідомленнями, призупинення усиновлень цього місяця заторкнуло близько трьох тисяч американських родин.