Перші результати виборів у Британії

На британських дільницях підраховують голоси. Екзит-поли показують, що жодна з партій не матиме більшості
Image caption На британських дільницях підраховують голоси. Екзит-поли показують, що жодна з партій не матиме більшості

Ранні результати на загальних виборах у Британії показали перевагу консерваторів. Вони здобули кілька місць у традиційно лейбористських округах, і одне місце відвоювали в ліберальних демократів. Проте екзит-пол показав, що консерватори не наберуть абсолютної більшості.

Політичний кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що ранні результати показують непевну картину, і поки що незрозуміло, чи Британія отримає підвішений парламент - так тут називають парламент, де одна партія не має більшості, і треба формувати коаліцію.

Екзит-пол Бі-Бі-Сі прогнозує, що консерватори виграють 305 місць; де дасть їм статус найбільшої партії в парламенті, але не більшість. Це означатиме, що голова Консервативної партії Девід Камерон потребуватиме підтримки інших партій для того, щоб сформувати уряд.

Для того, щоб сформувати уряд самостійно, йому потрібно було б 326 місць.

Аналітики роблять припущення, на чий бік стануть ліберальні демократи, лідер яких, Нік Клегг, став несподіваною зіркою британської політики на цих виборах.

Активність

Вибори пройшли на 649 округах.

Image caption Нік Клегг, голова партії ліберальних демократів, хоч не матиме великої фракції, може вирішити долю уряду

Ці вибори, на яких по-серйозному боролося не дві, а три партії, зацікавили британський електорат. На багатьох дільницях учора стояли черги, і в деяких округах виборці не змогли проголосувати.

Голова комісії на дільниці у манчестерському районі Фоллоуфілд Джон Мазерсоул сказав, що його співробітники не були готові до такої великої явки. "У нас була феноменальна явка, можливо, найбільша за тридцять років. На цій дільниці було багато студентів, багато з них - нові студенти і нові виборці. Це нас заскочило зненацька. Це треба виправити", - визнав він.

Останній раз "підвішений парламент", або ж парламент, у якому жодна з партій не мала більшості, в Британії був у 1974 році.

Радість ринків

Обмінний курс британського фунта стерлінгів зростає на валютних ринках завдяки прогнозам перемоги консерваторів на виборах. Лондонське Сіті почало роботу на 7 годин раніше, але поки що прогнозоване скидання британського урядового боргу не почалося.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Алекс Рітсон, зазвичай лондонське Сіті посеред ночі порожнє. Але сьогодні трейдери працюють понаднормово. Коли виборчі дільниці закрилися, і опитування показали, що жодна з партій не набрала більшості, фунт упав на півтора американських центи за кілька хвилин.

Проте коли трейдери почали дивитися новини - а перевага консерваторів виявилася більша, ніж до того очікувалося, - фунт почав зростати. Як один із трейдерів сказав Алексу Рітсону, підвішений парламент закладено в ціну. Якби одна з партій отримала більшість, то це стало б серйозним фактором.