Останнє поновлення: Четвер, 13 травень, 2010 p., 09:19 GMT 12:19 за Києвом

Засідання першої за 70 років коаліції у Британії

Новий британський уряд

Новий британський прем’єр Дейвід Камерон проводить перше засідання коаліційного уряду через тиждень після того, як Консервативна партія на виборах не змогла отримати більшості місць у парламенті.

Очікується, що засідання уряду, до якого увійшли 18 консерваторів та 5 ліберальних демократів, зосередиться на тому, як зменшити величезний дефіцит бюджету Британії.

Новий уряд, який є першим коаліційним урядом у країні за останні 70 років, пообіцяв скорочення видатків у розмірі 90 мільярдів доларів.

За словами нового міністра культури, скорочення заторкнуть усі галузі, включно з підготовкою до Олімпіади-2012, яку прийматиме Лондон.

Прем’єр-міністр має оголосити низку призначень у міністерствах, де, як очікується, ліберальні демократи отримають додаткові посади.

Клацнути Читати: політичний портрет Дейвіда Камерона

"Щаслива пара"

Клеґ і Камерон у саду на Даунінґ Стріт

Клеґ і Камерон у саду на Даунінґ Стріт

У середу пан Камерон провів перше засідання нової Ради національної безпеки, якому передувала його спільна прес-конференція з Ніком Клеґом – лідером ліберальних демократів і його партнером по коаліції.

Два лідери жартували в саду на Даунінґ Стріт, визначаючи свої завдання для безпрецедентного коаліційного уряду, який, за словами пана Камерона, означатиме «сейсмічні зрушення» у британській політиці.

Нік Клеґ отримав в новому уряді посаду віце-прем’єра. Ліберальним демократам також дісталися посади міністра у справах банків, голови Державного казначейства, міністра енергетики та міністра у справах Шотландії.

Очікується, що в різних міністерствах ліберальні демократи отримають близько 20 посад, що означатиме, що майже половина депутатів будуть членами уряду.

Міністром фінансів Британії, як і очікувалося, став Джордж Озборн, а міністром закордонних справ Вільям Гейґ.

Новим міністром внутрішніх справ призначено Терезу Мей. Вона сказала Бі-Бі-Сі, що Консервативний уряд відмовляється від ідеї запровадження посвідчення особи, яку проштовхували лейбористи і планує обмежити кількість іммігрантів з поза меж ЄС.

А лейбористи?

Тим часом Лейбористська партія почала процес обрання нового лідера після відставки Гордона Брауна.

Колишній міністр закордонних справ Дейвід Мілібенд став першим потенційним кандидатом на лідерство.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS