Англіканським єпископом у США стала лесбіянка

Мері Ґласспул вже 22 роки живе зі своєю партнеркою Бекі
Image caption Мері Ґласспул вже 22 роки живе зі своєю партнеркою Бекі

Єпископальна церква США висвятила єпископа, яка не приховує того, що є лесбіянкою.

Цей крок, очевидно, посилить нестабільність в англіканській церковній громаді світу, до якої належить єпископальна церква.

Висвячення, яке пройшло в суботу, сталося попри попередження архиєпископа Кентерберійського про те, що цей крок може посилити й так різку дискусію щодо сексуальної орієнтації в церкві.

Мері Ґласспул, якій 56 років, висвятили в молодші єпископи під час церемонії в Лонг-Біч, штат Каліфорнія. На церемонію прийшло близько трьох тисяч людей.

Першим єпископом у США, що не приховував своєї гомосексуальності, став Джін Робінсон у листопаді 2003 року.

Кореспондент Бі-Бі-Сі з релігійних питань Роберт Піготт каже, що з того часу англіканська громада все ближче підходить до розколу.

Мері Ґласспул була висвячена разом зі ще однією жінкою-єпископом, преподобною Кенон Дайан Джардін Брюс. Ї х обох обрали єпископами в минулому грудні. Вони стали першими жінками-єпископами за 114-річну історію цієї церкви в Лос-Анджелесі.

Обрання Мері Ґласспул, яка вже 22 роки живе зі своєю партнеркою Бекі, означає певний жест з боку ліберальної єпископальської церкви в бік інших англіканських церков світу, каже наш кореспондент.