Несподівана відставка німецького президента

Хорст Келер

Президент Німеччини Хорст Келер заявив, що йде у відставку через поширену критику його коментарів, у яких він пов'язав військову місію своєї країни в Афганістані з комерційними інтересами.

Несподіване рішення пана Келера, якого обрали на другий президентський термін минулого року, є безпрецедентним.

Згідно з конституцією, його обов'язки буде тимчасово виконувати президент верхньої палати парламенту до нових виборів, що мають відбутися впродовж 30 днів.

Хорст Келер висловив жаль, що його висловлювання можуть призвести до того, що він назвав непорозумінням щодо складного питання для його народу.

Повертаючися цього місяця після візиту до Афганістану, він сказав, що такий великий експортер як Німеччина має знати, що в разі неочікуваних ситуацій військова інтервенція є необхідною заради захисту війльних торговельних маршрутів.

Його заяву гостро скритикували дипломати. Вона також змусила ніяковіти уряд канцлера Ангели Меркель, від якого громадськість вимагає виведення контингенту з Афганістану.

Рішення пана Келера, колишнього виконавчого директора МВФ, піти у відставку багато хто вважає надзвичайно невчасним.

Опитування громадської думки свідчить, що популярність німецького уряду впала до найнижчої за чотири роки позначки, переважно через те, що він не може впоратися із кризою у єврозоні.

Нового президента обиратиме спеціально скликаний з'їзд за участі всіх членів нижньої палати парламенту Бундестагу та представників 16-ти федеральних земель Німеччини.

В інтернеті вже з'явилися в'їдливі дописи, які рекомендують обрати на цю церемоніальну посаду переможицю Євробачення Лєну, якій у вихідні віддали свої голоси більшість європейців.