Іран 'перегляне стосунки з МАГАТЕ'

Рада Безпеки ООН підтримала нові санкції проти Ірану 12 голосами. Туреччина і Бразилія були проти, Ліван утримався
Image caption Рада Безпеки ООН підтримала нові санкції проти Ірану 12 голосами. Туреччина і Бразилія були проти, Ліван утримався

Парламент Ірану перегляне свої стосунки з Міжнародною Агенцією з Атомної Енергетики (МАГАТЕ), підрозділу ООН, що займається наглядом за ядерною енергетикою в світі. Цей перегляд спричинив останній раунд санкцій ООН, повідомляють державні мас-медія.

Оголошення, яке зробив голова Комітету з Національної Безпеки та Закордонної Політики Алаеддін Боруджерді, не уточнило, до яких саме дій може вдатися Іран.

Але кореспонденти кажуть, що це може означати ужорсточення доступу інспекторів ООН до іранських ядерних установ.

Президент Ахмадінеджад зневажливо відгукнувся про нові санкції ООН як про "використаний носовик".

Іран твердить, що хоче атомну енергію для мирних цілей, проте кілька західних країн підозрюють, що Іран будує ядерну зброю.

У середу Рада Безпеки ООН проголосувала за запровадження четвертого раунду санкцій проти Тегерана за те, що той не зупинив програму збагачення урану.

Китай сказав у четвер, що "високо цінує" свої стосунки з Ісламською республікою Іран, після того, як Тегеран розлютила підтимка Китаю останніх заходів ООН. Серед них - фінансові санкції та поглиблене ембарго на продаж зброї, але це не є такі жорсткі санкції, яких хотіли США.

Президент США Барак Обама сказав, що санкції послали недвозначний сигнал про наполегливе бажання зупинити поширення ядерної зброї.

Рада Безпеки проголосувала так: 12 за і 2 проти. Проти були Бразилія і Туреччина, які нещодавно пропонували складну схему обміну урану для Ірану, а Ліван утримався. Ці країни заявили, що санкції будуть контрпродуктивними і завадять дипломатичному вирішенню проблеми.