400 тисяч утекли від насильства у Киргизстані

За даними агентства ООН у справах біженців, щонайменше 400 тисяч людей змушені були залишити свої домівки в результаті насильства на півдні Киргизстану.

Сутички між киргизькою та узбецькою громадами спалахнули тиждень тому.

Голова Агентства ООН каже, що більшість біженців залишилися на території Киргизстану, а інші втекли до сусіднього Узбекистану.

Особливу стурбованість ООН висловлює про тисячі родин, які виявилися розділеними в результаті насильства.

У середу російський міністр закордонних справ Лавров сказав, що уряд надасть технічну допомогу владі у Киргизстані, аби знайти організаторів сутичок.

Червоний Хрест твердить, що сутички у Киргизстані спричинили «величезну кризу» в регіоні.

За повідомленнями, до регіону почала прибувати допомога, але, за даними Червоного Хреста, людям бракує харчів, води та даху над головою.

Війська патрулюють вулиці міста Ош, де сутички припинилися, але ситуація залишається напруженою.

За даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану, щонайменше 191 людина загинула в результаті сутичок, хоча деякі оглядачі кажуть, що жертв більше.

За даними Червоного Хреста, в результаті сутичок загинули "кілька сотень людей."

Северин Чапаз з Червоного Хреста каже, що вони "бачили, або чули про групи переміщених осіб чисельністю від кількох сотень до кількох тисяч людей."

The organisation said insecurity and fear, combined with shortages of basic necessities like food, water, shelter and medicine, were putting a tremendous strain on communities, hospitals and families.

Вони чули повідомлення про зґвалтування та побиття та про солдатів-мародерів, які розграбували гуманітарні харчі в місті Ош.

Чільний представник базованої в Брюсселі Міжнародної кризової групи, ситуація може погіршитися:

"Ми маємо дедалі серйознішу гуманітарну проблему, яка за торкнула як киргизьку, так і узбецьку громади у південному Узбекистані", - сказав один з директорів Пол-Кін-Джадж, який перебуває у Бішкеку.

Ассошіейтед Прес повідомляє, що пекар, який утік з міста Ош до кордону з дружиною і п’ятьма дітьми у неділю, каже, що його родина втратила надію після того, як у них вибігли харчі, і повернулася:

"Яка різниця де помирати? Немає ані харчів, ані води, ані гуманітарної допомоги", - сказав Меліс Камілов АП.

Вважають, що близько 75 тисяч узбеків перетнули кордон з Узбекистаном.

Багато людей перебувають у тимчасових таборах, але доля багатьох людей залишається невідомою.

Новини на цю ж тему