Конгресмени "розклали на лопатки" директора Бі Пі

Виконавчий директор Брітіш Петролеум Тоні Хейворд став об'єктом гострої критики з боку комітету американського Конгресу, який вивчає наслідки виливу нафти у Мексиканській затоці.

Image caption Виконавчий директор Бі Пі Тоні Хейворд

Йому довелося відповідати на запитання розлючених і вороже налаштованих до нього депутатів, які звинуватили Бі Пі у безвідповідальному нехтуванні правил безпеки.

Сенатор-демократ Майк Росс родратовано нагадав, що витік нафти не припинено.

"Пане Хейворд, відколи це слухання почалося трохи більше години тому, 120 тисяч 847 галонів нафти вилилося у затоку. На 51 день цієї екологічної й економічної катастрофи, коли щодня в затоку виливається 60 тисяч барелів нафти, я розчарований і розлючений відсутністю в Бі Пі чіткого і продуктивного плану з припинення витоку й очищення нафти, яка знищує екосистеми довкола затоки."

Пан Хейворд сказав, що глибоко вибачається за вилив, його відповіді на запитання відкладено до завершення розслідування.

Керівник комітету Палати представників з енергетики і торгівлі Генрі Ваксман заявив, що його вразили дії Бі Пі напередоні вибуху на нафтовидобувній платформі 20 квітня.

У відповідь на звинувачення в тому, що перед інцидентом Бі Пі намагалася усілякими шляхами економити гроші і час, Хейворд заявив, що робити остаточні висновки ще зарано, оскільки триває розслідування причин аварії.

Однак Ваксман звинуватив керівника Бі Пі в тому, що він уникає відповіді.

"Ви не хочете брати на себе відповідальність і намагаєтеся перекласти її на інших", - заявив він.

Напередодні президент Обама заявив, що нафтова компанія Бі Пі погодилася створити фонд у 20 мільярдів доларів для виплати компенсацій потерпілим від виливу нафти у Мексиканську затоку.

Пан Обама сказав, що ці 20 мільярдів не покривають і верхівки того, що винна Бі Пі, і що фонд не виключає права людей позиватися проти компанії у суді.

У зверненні до народу, що транслювалося у прямому ефірі з Білого Дому, президент Обама сказав:"Це не лише екологічна катастрофа. Для багатьох сімей і громад - це економічна катастрофа."

Голова Бі Пі Карл-Хенрік Сванберг попросив вибачення в американського народу за шкоду завдану забрудненням.

Він повідомив про рішення директорів не виплачувати цього року дивідентів власникам акцій Бі Пі.

Внаслідок вибуху і пожежі на платформі Deepwater Horizon загинуло 11 нафтовиків і в Мексиканську затоку вилилися сотні барелів нафти.

Попри зусилля Бі Пі припинити витік, нафта і далі виливається в затоку.

Це вже призвело до екологічної катастрофи, масштаби якої ще будуть оцінені, а узбережжям кількох штатів і далі загрожує забруднення.