Росія погрожує Мінську скороченням газу

Газпром

Речник Газпрому повідомив, що Росія готова скоротити постачання газу до Білорусі на 85% з понеділка у разі, як Мінськ не виплатить 192 мільйони заборгованості.

Така заява пролунала під час Економічного форуму у Санкт-Петербурзі.

Водночас речник Серґєй Купріянов запевнив, що скорочення постачання газу до Білорусі не вплине на постачання газу до Європи.

Влада у Мінську поки що не відповіла на ультиматум Москви, термін якого вибігає у понеділок.

Стосунки президента Лукашенка з лідерами Росії останніми роками погіршилися через питання торгівлі, включно з цінами на нафту й газ.

Президент Росії Медвєдєв заявив під час зустрічі з головою Газпрому Міллером раніше цього тижня, що Білорусь має розрахуватися за газ упродовж 5 днів.

Читати про причини газового конфлікту

Від початку року Білорусь заборгувала Росії майже 200 мільйонів доларів за газ через те, що платила 150 доларів за тисячу кубометрів, а не 169, як випливає з контракту.

Білорусь каже, що більше платити не може через економічну кризу.

За деякими даними, в середньому Білорусь платить 187 доларів за тисячу кубометрів газу і це є найнижчою ціною для клієнтів Газпрому.

Україна платить Газпрому за газ 234 долари за тисячу кубометрів газу.

Як каже наш кореспондент, раніше цього року Росія виграла так звану нафтову війну з Білоруссю, примусивши Мінськ погодитися на ринкові ціни нафти з урахуванням експортного мита.