Нью-Йоркський бомбіст зізнався в суді

Файзал Шахзад "визнав би себе винним сто разів"
Image caption Файзал Шахзад "визнав би себе винним сто разів"

Головний підозрюваний у справі про спробу підірвати бомбу в автомобілі на Таймс Сквер у Нью-Йорку визнав себе винним за звинуваченням у володінні зброєю та тероризмі.

Файзал Шахзад сказав суду в Манхеттені, що хоче "визнати себе винним сто разів".

Цей народжений у Пакистані громадянин США визнав себе винним у всіх 10 звинуваченнях, таким чином знявши необхідність судового процесу. Вирок йому винесуть у жовтні.

Бомбу, виготовлену з бензину й пропану, було залишено в спортивному автомобілі біля бродвейських театрів 1 травня, проте вона не змогла вибухнути.

Суддя Міріам Голдман Седарбаум у манхеттенському Федеральному Районному Суді поставила Шахзаду низку питань, щоб пересвідчитися, чи розуміє він свої права. Вона запитала, чи розуміє він, що може провести решту життя в тюрмі, на що він відповів ствердно.

Він сказав, що хотів довести США: доки вони не виведуть війська з Іраку та Афганістану, не припинять напади непілотованих апаратів та втручання в справи мусульманських країн, "ми будемо нападати на США".

30-літній Шахзад, який прийшов у суд у білій тюбетейці, сказав у набитій людьми залі суду: "Треба розуміти, звідки береться моя мотивація. Я вважаю себе солдатом Ісламу".

Він сказав, що обрав суботній вечір, коли була гарна погода, бо в цей вечір Таймс Сквер буде повний людей. Він сказав, що начинив машину трьома окремими бомбами і сподівався підірвати бомбу на основі добрив, кілька пропанових циліндрів та газові каністри, оснащені фейєрверками, щоб таким чином машина перетворилася на вогняну бомбу.

Він сказав суду, що чекав до 5 хвилин, поки не вибухнуть бомби. "Я чекав звуку, але звуку не почув. Тому я пішов пішки до станції Гранд Сентрал і поїхав додому", - сказав він.

Вуличний продавець побачив, що з машини йде дим, і повідомив поліцію. Шахзада арештували через два дні, коли він намагався вилетіти з аеропорту Кеннеді в Нью-Йорку в Дубаї.

Деякі з більш серйозних звинувачень проти Шахзада, включно зі спробою використання зброї масового знищення та спробою вчинити акт тероризму, караються обов'язковим пожиттєвим ув'язненням.