У США вирішується доля генерала Маккристала

Генерал Маккристал визнав, що його інтерв'ю є помилкою
Image caption Генерал Маккристал визнав, що його інтерв'ю є помилкою

Генерал Маккристал, чільний військовий командир США в Афганістані, у середу має дізнатися про свою подальшу долю в кабінеті президента Барака Обами, який зажадав від нього пояснення критики на адресу чільних посадовців.

І сам генерал Маккристал, і президент Обама сказали, що заяви генерала в журналі "Роллінг Стоун" були невдалим рішенням з його боку.

Генерал Маккристал зустрічається з президентом Обамою наодинці, а також - із кількома посадовцями, яких він скритикував під час щомісячної зустрічі в Білому Домі, присвяченої Афганістану й Пакистану.

Афганський президент Хамід Карзай знову дав зрозуміти, що він не хоче заміни генерала Маккристала. Генерал є, можливо, єдиним американським посадовцем, який має чи не повну довіру президента Карзая.

Генерал Маккристал швидко вибачився за статтю в журналі, яка ще тільки має вийти в п'ятницю, заявивши, що "щиро перепрошує", і що стаття є помилкою.

Речник Білого Дому Роберт Гіббс сказав, що президент "сердитий", і що генерал Маккристал вчинив "величезну помилку". Пан Гіббс

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Вашингтоні Кім Ґаттас каже, що президенту Обамі доведеться вибирати між стабільністю керівництва операції в Афганістані в критичний час та єдністю чільних посадовців, які демонструють йому повагу як головнокомандувачу.

Генерал Маккристал має зустрітися, зокрема, із віце-президентом Джо Байденом. У журнальному інтерв'ю на питання про Байдена він сказав: "А це ще хто?"

Також планується зустріч із Річардом Голбруком, спеціальним представником США у справах Афганістану й Пакистану. Генерал сказав журналові: "Ох, це ще один імейл від Голбрука? Я його й відкривати не хочу".

Стаття пише дещо критично і щодо самого президента. Коментуючи важливу зустріч в Овальному кабінеті з президентом рік тому, помічник генерала сказав, що це була "десятихвилинна зустріч для фотокореспондентів".

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Афганістані каже, що серед афганських посадовців побутує переконання, що генерал Маккристал реально покращив ситуацію зі смертями цивільних - від рук вояків коаліції під проводом США загинуло цього року на 44% менше людей.