Ізраїль послаблює блокаду смуги Ґаза

Вантажівки з продуктами до смуги Ґаза
Image caption Вантажівки з продуктами до смуги Ґаза

Уряди Сполучених Штатів та Європейського Союзу привітали послаблення Ізраїлем блокади смуги Ґаза, назвавши це важливим кроком уперед.

Міжнародний посланець на Близький Схід Тоні Блер також привітав такий крок.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пан Блер сказав, що обурення міжнародної спільноти щодо військового рейду Ізраїлю на кораблі з допомогою до смуги Ґази наприкінці травня пришвидшили таке рішення:

"Звичайно, я думаю, що те, що сталось та жахливий інцидент з флотилією привернули увагу усіх. Правда, що ізраїльський уряд у будь-якому випадку рухався у напрямку нової політики, але звичайно те, що сталось значно пришвидшило події. Вже дуже давно я вважаю, що єдина розумна політика - це та політика, де ми захищаємо безпеку Ізраїлю, тому що Ізраїль має законне, абсолютне право захищати свою безпеку, але ми також повинні покращити умови життя людей у смузі Ґаза."

Ізраїль скасував обмеження на товари широкого вжитку до смуги Ґаза, але доставка будівельних матеріалів обмежуватиметься лише проектами, контрольованими ООН. Заборона на експорт із сектора Ґаза залишається в силі.

Місцеві підприємці та правозахисники сказали, що такі заходи не роблять достатньо для забезпечення всіх портеб смуги Ґаза.

Рух Гамас, який контролює сектор Ґаза, назвав такі зміни нічого не вартими.

Заява Ізраїлю з'явилась напередодні візиту прем'єр міністра Беньяміна Нетаньяху до Вашингтона.

Тим часом група європейських міністрів закордонних справ прийняли запрошення Ізраїлю відвідати смугу Ґаза.

Іспанський прем'єр міністр Хосе Луїс Родрігес Сапатеро сказав, що міністри з Британії, Франції, Італії та Іспанії поїдуть цього місяця, щоб спостерігати за втіленням планів Ізраїлю послабити блокаду смуги Ґаза.