Дрони - майбутнє, кажуть США. ООН проти

дрон - безпілотник

По тому, як адміністрація США схвалила частіше використання в бойових діях "дронів", відомих також як непілотовані повітряні системи або безпілотники, рух Талібан поміняв тактику. Тепер лідери талібів не збираються великими групами і намагаються не використовувати мобільні телефони, заявив один із талабів у розмові з журналістами Бі-Бі-Сі.

На разі ніхто не знає, скільки в тих нападах з використанням безпілотників, зокрема, в Афганістані, гине цивільного населення.

ООН засудила дронові атаки вояків США і попередила, що застосування цих апаратів може створити у військового персоналу менталітет користувачів комп'ютерної гри, коли вбивати можна віртуально, дивлячись на екран десь на базі, що за тисячі кілометрів від місця реальних подій.

Пакистанська область Північний Вазірістан зажила слави як притулок для найнебезпечніших ісламістів світу.

В останні роки у зв'язку з відсутністю рішучих дій пакистанських військових в районі США вдаються до ефективнішого, як вони вважають, способу позбутися своїх ворогів, обстрілюючи їх ракетами з безпілотних літальних апаратів.

Використання цих літаків у племінних районах Пакистану почалося ще за президента Джорджа Буша, але помітно зросло за його наступника Барака Обами.

Отримати незалежну оцінку наслідків безпілотних бомбувань непросто. Північний Вазірістан, де здійснено більшість нападів безпілотників, важкодоступний для іноземних журналістів. А місцеві мешканці часто бояться говорити на цю тему.

Недавнє дослідження, проведене Інститутом Аріана в Ісламабаді, показало, що близько 80% людей, опитаних у племінному поясі Пакистану вважають, що поцілювання безпілотних ударів є достатньо влучним.

Чільний представник США повідомив Бі-Бі-Сі, що в Пакистані за допомогою безпілотників було вбито близько 650 бойовиків від часу, як Барак Обама обійняв посаду президента.

У бесіді з Бі-Бі-Сі високопоставлений американський чиновник назвав безпілотні літаки "найточнішою системою зброї в історії війни".