Через океан - на пластикових пляшках!

Човен із тисяч пластикових пляшок приплив у головний порт Сіднея, завершивши 4-місячну подорож, що почалася в Сан-Франциско.

Човен під назвою Plastiki був побудований з використанням 12 500 вживаних пластикових пляшок.

Подорож у 9000 миль (15000 км) плавання у відкритому океані мала на меті привернути увагу до небезпеки пластикових відходів для навколишнього середовища.

Сотні людей зібралися в порту Сіднея, щоби привітати Plastiki і членів його екіпажу із шести осіб.

"Це була надзвичайна пригода",- сказав керівник експедиції і еколог Девід де Ротшильд.

Катамаран Plastiki вийшов з порту Сан-Франциско у березні, перетнув Тихий океан, а потім через Західне Самоа і Нову Каледонію доплив до Австралії.

Шлях екологів пролягав через "Велике тихоокеанське сміттєзвалище" – таке собі море відходів, приблизно в п'ять разів більше за розмір Великобританії, яке знаходиться між узбережжям Каліфорнії та Гаваями.

Судно класу катамаран було виготовлене з тисяч пластикових пляшок, склеєних на додаток органічним клеєм.

Інші частини човна - вітрила й щогли - виготовлені також із перероблених матеріалів.

Нащадок мільярдерів Девід де Ротшильд сказав, що він і його команда хотіли підвищити обізнаність людей у світі щодо збитків, заподіяних океану через відходи пластмасових виробів.

"У нас є узалежнення від одноразових пластикових виробів, які засмічують екосистеми", - сказав еколог на початку цього тижня.

Він відзначив, що оприлюднення доповіді ООН з попередженням про небезпеку пластикових відходів у світовому океані стало натхненням для його подорожі.

Катамаран Plastiki відтепер стане експонатом Морського музею в Сіднеї.

Сама назва була вигадана на честь плавзасобу Кон-Тікі - реконструкцією плоту аборигенів на якому норвезький антрополог Тур Гейєрдал переплив Тихий океан в 1947 році. Його онук, Олав, був членом екіпажу з Ротшильдом на Plastiki.