Мільйон постраждалих від повені у Пакистані

Доповідь ООН засвідчує, що принаймні, мільйон громадян на північному заході Пакистану постраждали від мусонних дощів та повені, яка є найгіршою в пам'яті сучасних поколінь.

Рятувальники намагаються досягти затоплених районах, де транспорт і комунікації були відрізані стихією.

Пешавар - найбільше за величиною місто регіону з населенням у три мільйони опинився відрізаним від решти країни.

За останніми даними, внаслідок повеней загинули щонайменше 1000 людей.

Останні число загиблих дав Міан Іфтіхар Хусейн, міністр інформації в провінції Хайбер Pakhtunkhwa, який раніше описав як повені провінції найгірше ніколи.

Мануель Бесслер, глава Управління ООН з координації гуманітарної допомоги в Пакистані, повідомив Бі-Бі-Сі, що він не міг з упевненістю оцінити увесь масштаб надзвичайної ситуації, оскільки немає доступу до найбільш постраждалих районів.

"Ми тільки будемо знати реальний розмір збитків, коли вода відступить, і ми можемо отримати доступ до найбільш постраждалих районах", сказав він.

Уряд Пакистану оголосив надзвичайний стан по тому як велика кількість людей залишилися без даху над головою і є безпорадними після того як декілька річок вийшли з берегів, змиваючи цілі села, дороги і мости.Близько 45 мостів були змиті лише в одній долині Сват.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі Ліз Дусет, яка подорожує по деяких з найбільш постраждалих областей, каже, щонайменше півмільйона людей залишаються ізольованими на пагорбах-островах, в той час як інші знайшли притулок в мечетях і школах. Кадри телебачення взяті з вертольотів, які пролетіли над затопленою територією показують людей, які чіпляється за дахи будинків, а бурхливі потоки води прокочуються по вулицях.

Військові і рятувальники використовують вертольоти для доставки предметів першої необхідності в райони, які не мають транспорту і зв'язку, бо відрізані водою. Близько 17 вертольотів в дії для перевезення людей з найбільш постраждалих районах по п'ятницю і більше впроваджуються у вихідні дні, хоча масштаби лиха кошти ресурсів є напруженими. Армія говорить, що всі доступні війська були розгорнуті роботи з надання надзвичайної допомоги.