Росія висилає румунського "шпигуна"

Румунія поки не відреагувала на повідомлення з Москви про арешт чільного румунського дипломата за звинуваченнями в шпигунстві.

У понеділок ФСБ Росії оприлюднилa інформацію про те, що порушено розслідування по тому, як першого секретаря посольства Румунії у Москві Ґабріеля Ґреку нібито "впіймали на гарячому" за спробою отримати секретні матеріали.

Image caption Приміщення ФСБ на Луб'янці

ФСБ заявила, що румунського дипломата затримали в Москві "під час спроби отримати від російського громадянина секретну інформацію військової природи".

Міністерство закордонних справ Румунії відмовляється коментувати звинувачення ФСБ.

Речник базованої на Луб'янці ФСБ повідомив аґентству Франс Пресс, що пана Ґреку затримали в понеділок, вилучивши в нього "знаряддя шпигунства, які повністю викривають його ворожі дії стосовно Росії".

Росія проголосила Ґабріеля Ґреку "персоною нон ґрата" і дала йому 48 годин на те, щоби виїхати з країни.

Шпигунство як будні

Оглядачі Бі-Бі-Сі з питань безпеки вказують на те, що сама Росія активізувала шпигунську діяльність за кордоном, відколи до влади в тій країні вперше прийшов екс-керівник ФСБ Владімір Путін.

Водночас нещодавнє "полюбовне" завершення шпигунського скандалу між Росією і США, на думку оглядачів, свідчить про небажання державних діячів псувати двосторонні відносини через подібні скандали - надто в світлі політики "перезавантаження" між Москвою і Вашингтоном.

Правозахисники, зі свого боку, вказують на те, що навіть задля зближення з Росією не варто нехтувати порушеннями прав людини в тій країні. Як приклад, вони наводять справу одного з учасників обміну "шпигунами", російського науковця Ігоря Сутягіна, який в інтерв'ю Бі-Бі-Сі заперечив будь-яку причетність до шпигунства і сказав, що прагне повернутися до Росії.

Новини на цю ж тему