Таємнича смерть відомого білоруського журналіста

Під Мінськом виявлено тіло відомого в Білорусі опозиційного журналіста, засновника і редактора вебсайту "Хартія'97", Олега Бебеніна.

Image caption Олега Бебеніна затримує міліція, архівне фото АФП

У суботу прокурор Дзержинського району Мінська повідомив, що згідно з результатами судмедекспертизи причиною смерті журналіста було самогубство.

За словами речника міліції, якого цитують інформаційні агентства, журналіста знайшли повішеним і поруч з тілом лежав стілець.

Водночас лідер громадянської кампанії "Європейська Білорусь", який був другом і соратником пана Бебеніна, висловив сумніви щодо його можливого самогубства.

"Не було знайдено жодної записки, останній смс, який він відправляв друзям, свідчить, що він у четвер увечері збирався з ними в кіно...", - цитує Андрея Саннікова вебсайт "Хартія-97".

Колега Наталія Радіна з вебсайту "Хартія'97" повідомила, що тіло Олега Бебеніна знайшли на його дачі у п’ятницю ввечері.

Наталія Радіна сказала Франс Прес, що знала журналіста 14 років і що він був "повний планів" і вони домовилися зустрітися у понеділок.

Вебсайт "Хартія'97" повідомив, що під час обстеження тіла на його шиї було виявлено смугу, яка може свідчити, що він помер від удушення.

Більшість засобів інформації в Білорусі контролює держава і журналісти нарікають на утиски з боку влади.

36-річний Олег Бебенін закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету. У 90-х роках він працював заступником головного редактора незалежної білоруської газети "Ім'я", а з 1998 року був засновником і керівником сайту "Хартія'97".

Він був одружений і мав двох синів.

У 1997 р. Андрей Бебенін розповідав, що його викрали невідомі, вивезли в ліс і погрожували, заявляючи, що на його прикладі "покажуть, як потрібно поводитися з владою". Міліція не знайшла зловмисників.

"Хартія'97" є провідним опозиційним інтернет-ресурсом Білорусі. У березні білоруські спецслужби здійснили рейд на приміщення редакції і забрали комп'ютери.