Баскська ЕТА оголосила перемир'я

ЕТА оголосила припинення збройної боротьби, проте незрозуміло, на певний час чи назавжди
Image caption ЕТА оголосила припинення збройної боротьби, проте незрозуміло, на певний час чи назавжди

Збройна баскська сепаратистська група ЕТА заявила, що не буде "вдаватися до збройних дій" у своїй боротьбі за незалежність Країни Басків.

У відео, яке було ексклюзивно надане Бі-Бі-Сі, група сказала, що кілька місяців тому було ухвалене рішення "почати діяти в рамках демократичного процесу".

Раніше іспанський уряд говорив, що вестиме переговори з ЕТА тільки в разі відмови тієї від насильства.

Насильницька боротьба ЕТА за незалежність Країни Басків призвела до понад 820 смертей за останні 40 років. У минулому група оголошувала перемир'я двічі, але обидва рази порушувала його.

Зараз незрозуміло, чи ЕТА оголосила тимчасове перемир'я, чи склала зброю назавжди.

У відео, яке отримала Бі-Бі-Сі, троє вояків ЕТА в каптурах сидять за столом, а на стіні за ними пришпилено прапор ЕТА. Читати текст звернення англійською.

Постать посередині зачитує попередньо підготовлену заяву на захист кампанії насильства групи ЕТА, але наприкінці вона каже, що група тепер хоче боротися за свої цілі мирним, демократичним шляхом.

Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі в Мадриді Сара Рейнсфорд, на ЕТА останнім часом чиниться тиск, провідних членів групи було арештовано, а баскські політичні партії дедалі більше закликають до перемир'я.