Францію паралізує добовий страйк

Image caption Професійний революціонер Ленін, якому відкрили нещодавно перший пам'ятник у Франції, напевне пишався б.

У Франції розпочався масштабний страйк проти запропонованих урядом пенсійних реформ.

Перебої, а місцями і повне призупинення, очікуються в роботі громадського транспорту, банків, аеропортів і пошти впродовж наступної доби.

За підрахунками профспілкових лідерів, на вулиці французьких міст вийдуть сотні тисяч працівників приватного та державного секторів.

Основна причина невдоволення - намір влади збільшити пенсійний вік з 60 до 62 років, а вік для отримання повних пенсійних виплат - з 65 до 67 років.

День для страйку обраний не випадково. Саме у вівторок парламент Франції приступить до розгляду запропонованої урядом пенсійної реформи.

Image caption Рух потягів перервано

Залізничні компанії просять французів заздалегідь продумати найбільш прийнятний спосіб дістатися у вівторок до роботи, тому що в цей день у всій країні буде ходити лише половина потягів.

Перебоїв у роботі "Євростар" між Лондоном і Парижем не очікується. Проте у Лондоні відбувається страйк працівників метро, який також значною мірою паралізував британську столицю.

Керівництво цивільної авіації Франції звернулося до авіакомпаній з проханням скоротити число рейсів усередині країни на чверть.

"Air France" пообіцяла, що у вівторок польотів з інших міст країни до Парижа буде на 90% менше звичайного.

Найбільша профспілка Франції General Confederation of Labour (CGT) заявляє, що запланований страйк буде більш масовим, ніж акції протесту в червні цього року, в яких взяли участь 800 тисяч чоловік.

"Можливо, нас чекає екстраординарний день. Якщо це дійсно буде так, то, швидше за все, ми опинимося за крок від змін", - заявив глава CGT Бернар Тіболт.

Тим часом президент Франції Ніколя Саркозі заявляє, що не має наміру відмовлятися від задуманого. Пенсійні перетворення - одна з основних реформ, які Саркозі має намір втілити в життя за два роки, що залишаються до закінчення його президентського терміну.

Крім того, у понеділок вранці на роботу не вийшли вчителі деяких середніх шкіл, протестуючи проти озвученого владою наміру скоротити 7000 робочих місць у сфері освіти.

Масштабні скорочення також мають оголосити залізничні компанії.

Новини на цю ж тему