У Франції нові страйки проти пенсійної реформи

У Франції профспілки проводять черговий день страйків і вуличних протестів проти пенсійної реформи президента Саркозі, яка передбачає, зокрема, підвищення мінімального пенсійного віку до 62 років.

Image caption Страйк 7 вересня зібрав понад мільйон демонстрантів

Повідомляють про перебої в роботі транспорту і закриття шкіл.

Очікується, що половину потягів і авіарейсів по всій країні буде скасовано.

Це друга у вересні хвиля протестів проти пенсійної реформи.

Підвищення пенсійного віку є частиною суперечливого пакету реформ президента Саркозі, який намагається зменшити дефіцит бюджету і втримати міжнародні кредитні рейтинги Франції.

Нижня палата французького парламенту схвалила заходи, а верхня палата голосуватиме у жовтні і, як прогнозують, також їх схвалить.

У четвер у Франції заплановано понад 230 демонстрацій.

Організатори сподіваються перевищити чисельність учасників протестів 7 вересня, коли у заходах взяли участь понад мільйон демонстрантів.

Пан Саркозі, якого ЄС критикує за вислання циганів, каже, що просуватиме реформи, незважаючи на протести.

Пенсійний вік у Франції нижчий від багатьох країн Європи. Згідно із законом, чоловіки і жінки у Франції можуть іти на пенсію в 60 років, якщо вони мають 40,5 років стажу, але право на повну пенсію вони мають лише з 65 років.

Уряд твердить, що заощадить 70 мільярдів євро, якщо підніме мінімальний пенсійний вік до 62 років до 2018 року, стаж - до 41,5 років, а повний пенсійний вік до 67 років.

Профспілки й опозиція твердять, що це несправедливий тягар для працівників, особливо жінок та тих, хто працює на неповну ставку, бо їм буде важко досягти необхідних 41,5 років стажу.