Делегати вийшли, коли промовляв Ахмадінеджад

Понад тридцять делегацій під проводом Сполучених Штатів залишили засідання Генеральної Асамблеї ООН під час промови президента Ірану Ахмадінеджада.

Делегати вийшли, коли іранський президент згадав про теорію, яка лунала після нападів 11 вересня, про те, що Сполучені Штати, буцімто, самі влаштували напади, аби посилити контроль на Близькому Сході й захистити Ізраїль.

США назвали заяви огидними й божевільними.

Президент Ахмадінеджад промовляв у перший день дипломатичного марафону в ООН, який триває тиждень.

До американської делегації приєдналися представники 32 країн – всі європейські делегації, Канада, Австралія, Нова Зеландія і Коста Ріка.

Але, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, пан Ахмадінеджад не звернув уваги на протест і продовжив свої напади на Ізраїль

Його промова, за словами нашого кореспондента, нагадувала проповідь і включала його особисту точку зору на світ.

Під час промови іранського президента зала ООН була напівпорожня, бо більшість чільних західних політиків брали участь в обговоренні ролі Ради Безпеки ООН у мирі й стабільності. Це, однак, не відохотило президента Ірану.

Згадуючи про ядерні амбіції свого уряду, іранський президент скритикував міжнародні санкції і назвав атомну енергію божим даром.

Пан Ахмадінеджад повторив свій заклик до серйозних дебатів зі США, аби обговорити розбіжності у позиціях.

У відповідь на промову пана Ахмадінеджада речник американської місії при ООН сказав: "Замість того, аби представляти прагнення і добру волю іранського народу, пан Ахмадінеджад знову вирішив поширювати теорії змови та антисемітизму, які є огидними й божевільними, так само, як і передбачуваними".

На Генеральній Асамблеї ООН лідери виголошують промови на обрану ними тему.

Новини на цю ж тему