У Молдові розпустили парламент

Підрахунок голосів на референдумі
Image caption Нещодавно президент Молдови не зміг домогтися перегляду процедури виборів голови держави

Виконуючий обов’язки президента Молдови Міхай Ґімпу підписав указ про розпуск парламенту країни та призначив позачергові вибори на 28 листопада цього року.

Ґімпу, який очолює прозахідний альянс "За європейську інтеграцію", нещодавно не зміг добитися перегляду порядку призначення президента: референдум про призначення прямих загальнонародних виборів голови держави не відбувся через низьку явку виборців.

Зараз президента Молдови призначає парламент.

З 2001 до 2009 року посаду голови держави беззмінно обіймав лідер Комуністичної партії Владімір Воронін.

Але на виборах, що відбулися навесні минулого року, комуністи програли. Спочатку діюча влада оголосила про свою перемогу, але в результаті масових заворушень на вулицях Кишинева результати голосування було переглянуто.

Попри неодноразові спроби парламенту обрати голову держави, з квітня минулого року країна фактично живе без президента. Оскільки в парламенті все ще багато комуністів, нова правляча коаліція не може набрати три п’яті голосів депутатів, що необхідно для його призначення.

"Мої опоненти робили дурну політику та обманювали народ, коли казали, що я не підпишу указ про розпуск парламенту. Я ж виконаю закон, користуючись лише конституцією та законами, та підписую цей указ", - відзначив Ґімпу.

Експерти кажуть, що під час виборів молдовські комуністи спробують повернутися до влади і знову отримати більшість у парламенті.

Новини на цю ж тему