Лукас планує випустити "Зоряні війни" у 3D-форматі

Джедай
Image caption Скоро джедаї виглядатимуть ще більш реалістично

Цикл популярних фільмів "Зоряні війни" буде перероблено для випуску на кіноекрани у новому трьохвимірному форматі, повідомив автор епопеї Джордж Лукас.

Очікується, що перший епізод циклу "Прихована загроза" ("The Phantom Menace") має вийти в 3D в 2012 році. Інші серії перероблятимуть пізніше.

"Перероблення з використанням найсучасніших технологій дозволить зробити занурення [у фільм] ще більш захоплюючим", - заявили автори епопеї на офіційному сайті "Зоряних війн".

Вважається, що бум фільмів у форматі 3D розпочався завдяки успіху стрічки Джеймса Камерона "Аватар", яка побила декілька рекордів з продажу квитків. Лише у минулому місяці трьохвимірні фільми допомогли збільшити доходи від кінобізнесу на 8%.

Повідомлялося, що Лукас не бажав починати роботу над 3D версіями своїх фільмів доти, поки у світі не буде існувати достатньо кінотеатрів для їх демонстрації.

В цьому році Голівуд випустив три популярних трьохвимірних фільми – "Аліса в країні чудес", "Історія іграшок-3", а також "Шрек назавжди" – усі вони користувалися величезним успіхом у глядачів.

Проте наміри авторів додати ще один вимір до стрічки "Зоряні війни" сподобалися не усім.

Чи піде третій вимір на користь?

"Дивитися "Приховану загрозу" у 3D - це те саме, що бачити, як авто врізається тобі в обличчя, а не просто спостерігати за цим, - написав у своєму блозі Саймон Пег – актор серіалу "Стар трек" та шанувальник наукової фантастики.

Ще один користувач інтернету, який підписався як GeorgeMcCallum додає: "Чи ви не вважаєте, що перероблення "Зоряних війн" у 3D може зруйнувати контекст фільму, і це зіпсує стрічку, що вже є дуже популярною?".

Але творча група, що працюватиме над переробленням серіалу, обіцяє використати найсучасніші технології та найкращих фахівців.

У квітні компанія DreamWorks оголосила, що перші три фільми з циклу "Шрек" скоро будуть конвертовані у 3D формат.

Також повідомлялося, що Warner Bros планує випустити у трьохмірній версії усі свої фільми про Гарі Поттера.