Мішель Обаму назвали найвпливовішою жінкою світу

Мішель та Барак Обама
Image caption Перша леді США стала зразком для багатьох жінок у всьому світі, вважають експерти Forbes

Перша леді США Мішель Обама випередила керівників держав і великих корпорацій та очолила список найвпливовіших жінок світу, який складає американський журнал Forbes.

На другому місті рейтингу – голова транснаціональної компанії Kraft Foods Ірен Розенфельд. У першу п’ятірку впливових жінок також увійшли телеведуча Опра Вінфрі, канцлер Німеччини Анґела Меркель і державний секретар США Гіларі Клінтон.

У першій десятці списку опинилися співачки Леді Ґаґа та Бейонсе Ноулс. При цьому королева Великої Британії Єлизавета II фігурує в рейтингу під номером 41.

Forbes заявив, що цього року його висновки щодо впливовості жінок засновуються "менш на традиційних титулах та посадах, а більше - на творчому впливі та підприємницькому дусі".

Журнал повідомляє, що дружина президента США "стала зразком для наслідування для нового покоління дівчаток та жінок у всьому світі".

В минулому році в рейтингу найвпливовіших жінок Forbes помістив Мішель Обаму на 40 місце, а очолювала список пані Меркель.

Тимошенко залишилася без місця

"Жінки з нашого списку задають тон у багатьох найважливіших дискусіях сьогодення – за допомогою своїх важелів впливу та влади, - відзначає Мойра Форбс, віце-президент видання ForbesWoman. – Вони стали динамічним каталізатором для значних змін по всьому світові".

"Вони створюють компанії та торгові марки, інколи користуючись нетрадиційними засобами, - продовжує пані Форбс. - Вони змогли пробитися через ґендерні бар’єри у галузях бізнесу, політики, спорту, засобів масової інформації та культури. Таким чином вони вплинули на життя мільйонів, а інколи й мільярдів людей".

В числі десятьох найвпливовіших жінок зі списку Forbes - троє керівників великих корпорацій. На 21 першому місці опинилася акторка Анджеліна Джолі, на 29-му – співачка Мадонна, а на 35-му – дружина президента Франції Карла Бруні.

Представниць Східної Європи в списку цього разу нема.

В минулому році 47-му позицію в рейтингу займала тодішній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко; 2008-го року вона опинилася на 17-му місці в списку.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів