Європарламент обговорить справи в Україні

З наближенням дати місцевих виборів в Україні, призначених на 31 жовтня, зростає увага до них із боку світової спільноти.

Image caption Європейські структури визначаються, чи надсилати спостерігачів на місцеві вибори в Україні

На 20 жовтня у Європарламенті заплановані дебати щодо України, під час яких, як прогнозують, виборча тема буде на чільному місці.

Багато європейських політиків принаймні заявляють про те, що ці вибори стануть лакмусовим папірцем на демократію в Україні.

Що стосується кількості спостерігачів від європейських структур, тут питання дещо складніше. Справа в тому, що український МЗС, можливо, випадково, можливо, спеціально, але досить пізно розіслав запрошення міжнародним організаціям взяти участь у спостереженні за виборами.

На сьогодні вже відомо, що, скажімо, місія ОБСЄ не зможе бути у повному складі. Що стосується іншої досить серйозної організації, такої, як Європарламент, то остаточне рішення має бути схвалене 21 жовтня. Європарламент зазвичай не стежить за місцевими виборами, але ще минулого тижня президент Європарламенту зазначив, що для ЄС Україна є дуже важливою країною. І саме тому, скоріш за все, депутати приїдуть на ці вибори спостерігати за ними.

Стурбованість та незвично пильну увагу депутатів Європарламенту до українських місцевих виборів багато оглядачів пояснюють розмовами в самій Україні про їх можливу фальсифікацію.

У Європарламенті під час дебатів щодо України зі своєю оцінкою ситуації має виступити Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

За попередньою інформацією, вона планує зосередити увагу на політичній ситуації в країні, відзначити досягнутий прогрес у реформах, а також назвати реформи, які Україні ще необхідно здійснити. Однією з важливих реформ Європейський Союз вважає конституційну реформу, оскільки багато чого залежить в країні саме від того, як функціонують органи влади.

Напевне, пані Ештон щось скаже і про місцеві вибори. Очевидно, це буде заклик до України провести їх відкрито і чесно.