Екстремальний Світ: Корупція

Частина друга спеціального циклу "Екстремальний світ" висвітлює тему корупції. Кореспонденти Бі-Бі-Сі у Швеції та Сомалі з'ясовують, чи корупція в тих країнах є такою, як її визначають різні міжнародної інституції.

Сомалі вчергове посіла найнижче місце в світовому рейтингу корупції, випередивши інші країни, де точаться війни і збройні конфлікти, на зразок Бірми, Афганістану чи Іраку. За Індексом сприйняття корупції, який щороку оприлюднює базована у Берліні організація Transparency International, найменш корумпованими визнано Данію, Нову Зеландію та Сінгапур.

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perception Index,CPI) визначає корумпованість державного сектора 178 країн в оцінках підприємців та експертів за десятибальною шкалою, де 0 - дуже корумповані, а 10 - чисті від корупції.

В індексі 2010 року Сомалі набрала 1,1, а Швеція - 9,2. У межах циклу "Екстремальний світ" кореспонденти Бі-Бі-Сі надішлють репортажі зі Швеції і з сомалійського кордону.

Організацію Transparency International було створено 1993 року для визначення рівня корупції та її моніторингу в різних країнах світу. Щорічно організація оприлюднює Індекс сприйняття корупції, що базується на результатах 13 незалежних досліджень, проведених різними організаціями та установами на кшталт Світового банку чи Economist Intelligence Unit.

Для визначення рівня корумпованості країни потрібні результати щонайменше трьох різних досліджень.

В числі країн, у яких зафіксовано відчутне погіршення ситуації між 2009 і 2010 роками, - Італія та США. У Чилі та на Гаїті ситуація поліпшилася

Ваша думка: Чи доводилося вам у щоденному житті мати справу з корупцією? Яка в Україні різниця між подарунком і хабарем?