Екстремальний Світ: Смертність

Частина третя циклу "Екстремальний Світ" досліджує тривалість життя. Вік, до якого доживають у різних країнах світу, суттєво відрізняється. Як цей факт впливає на спосіб життя місцевих мешканців?

У Японії люди в середньому живуть до 83 років, а в Афганістані та Зімбабве - усього до 42.

У найбільш розвинених країнах світу від середини 20 століття тривалість життя постійно зростає через покращення рівня життя та фактичне зникнення інфекційних хвороб.

У багатьох країнах, що розвиваються, тривалість життя також збільшується, зокрема, через зниження показника смертності при народженні та підвищенні рівня медичного обслуговування. Водночас багато африканських країн серйозно вражені ВІЛ/СНІД.

Експерти кажуть, що тенденція до збільшення тривалості життя і надалі триватиме. Відтак людей, які доживатимуть до 100 і більше років, ставатиме більше.

Згідно з прогнозами ООН, уже до 2050 року кількість 100-літніх у світі перевищить 2,2 млн.

Найстаріше населення має Японія: понад 20% японців старші 65 років, а у вересні 2010 країна нараховувала 44 449 громадян віком за 100.

Показник якості догляду перед смертю, опублікований 2010 виданням Economist Intelligence Unit, визначив Сполучене Королівство країною, де найкраще доєивати віку.

Цей індекс брав до уваги низку факторів, серед яких - тривалість життя, витрати на медицину та поінформованість громадськості про опіку над людьми похилого віку у 40 країнах. Найгіршою визнано Індію.

У звіті Economist Intelligence Unit визначено також один із ключових викликів, що постають перед урядами та інституціями, які забезпечують пожиттєву опіку старшого покоління: як швидко їм вдасться поліпшити інфраструктуру такої опіку відповідно до потреб "старішання" населення.