Екстремальний світ: Забруднення довкілля

У фокусі восьмої частини циклу "Екстремальний світ" – проблеми довкілля.

В останні роки політики усього світу почали зосереджувати все більше уваги на проблемах довкілля, на кшталт забруднення навколишнього середовища та глобального потепління.

Висновок нового звіту програми ООН з питань довкілля: між тим, що потрібно зробити задля зменшення температури на планеті, та тим, що обіцяють зробити для цього уряди, - велика прірва.

Світова економічна криза призвела до зменшення викидів парникових газів, але лише на 1,3% упродовж 2009 року. У документі зазначається, що зі зростанням економіки шкідливі викиди в атмосферу знову збільшуватимуться.

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агенства, найбільша частка викидів двоокису вуглецю припадає на США та Китай: 5,6 та 6,5 мільйонів тонн, відповідно. У той сам час у деяких менш розвинутих африканських країнах, таких як Демократична Республіка Конго та Сенегал, а також у деяких країнах у Східній Європі викидів парникових газів мало або взагалі немає.

Водночас, якщо ідеться про викиди двоокису вуглецю на душу населення, то тут статистика дещо інша. В окремих країнах Близького Сходу - найвищі показники викидів вуглекислого газу на душу населення. Катар веде перед, де на душу населення припадає 42,09 тонн шкідливих викидів в атмосферу.

На п'ятому місці у цьому списку Тринідад і Тобаго із 28,4 тонн викидів на душу населення. Кількість шкідливіх викидів в атмосферу різко збільшилась в останні роки. Частково за рахунок збільшення енерговиробництва, а частково відповідальність покладають на промислові джерела.

Ісландія очолює перелік країн, які найбільше використовують відновлювані джерела енергії. Водночас вона є другим, після Катару, найбільшим у світі споживачем нафти із розрахунку на душу населення.