Тисячі тікають з Кот д'Івуару

За даними ООН, близько 14 тисяч людей залишили Кот д'Івуар, шукаючи притулку в сусідній Ліберії. В країні зростає напруга після суперечливих президентських виборів минулого місяця.

Image caption Миротворці ООН їдуть повз виборчий більборд президента Ґбаґбо.

ООН "готова" до того, що загальна кількість біженців у регіоні досягне 30 тисяч.

Більшість тих, хто покидає країну, є прихильниками Алассана Уаттари, якого міжнародна спільнота визнала новим президентом.

Три президенти інших країн Західної Африки відвідають Кот д'Івуар у вівторок, щоб особисто закликати попереднього президента Лорана Ґбаґбо залишити президентське крісло, повідомив міністр закордонних справ Беніна.

Французів закликають покинути Кот д'Івуар

Пан Ґбаґбо відкинув заклики піти з посади, посилаючись на фальсифікацію виборів у північних районах, які контролюють повстанці.

Речниця агенції біженців ООН сказала Бі-Бі-Сі, що більшість тих, хто покинув країну від часу виборів 28 листопада, походять із сільських районів на півночі країни. Вона каже, що вони подолали кількаденний шлях пішки, щоб уникнути напруження, яке, за їхніми побоюваннями, могло перерости в насильство.

Міністр закордонних справ Беніну Жан Марі Ехузу сказав, що президенти Беніну, Сьєрра-Леоне та Кабо Верде відвідають Кот д'Івуар і скажуть пану Ґбаґбо від імені регіонального блоку "Ековас" ("Економічне співтовариство західноафриканських країн"), що "він мусить піти з посади якомога швидше, або до нього буде застосовано законну військову силу".

У п'ятницю лідери західноафриканських країн попередили про можливе застосування військової сили.

Уряд пана Ґбаґбо назвав цю загрозу несправедливою. Він також засудив рішення Західноафриканського Центрального Банку передати контроль над рахунками Кот д'Івуару пану Уаттарі.

Раніше пан Уаттара закликав збройні сили захистити цивільних від нападу з боку "бойовиків та іноземних найманців, які проливають кров івуарців".

Пан Уаттара та його кабінет міністрів перебувають у готелі в столиці Абіджані, під захистом військ ООН.

Пан Ґбаґбо поставив вимогу, щоб війська ООН і Франції залишили країну. Контингент ООН, який нараховує в тій країні 10 000 миротворців, відкинув той заклик.

Ці вибори мали на меті об'єднати країну після того, як у 2002 році громадянська війна розколола цю країну - найбільшого в світі виробника какао - навпіл. Переважно мусульманська Північ підтримує пана Уаттару, а переважно християнський Півень - пана Ґбаґбо.