Останнє поновлення: Вівторок, 4 січень, 2011 p., 19:06 GMT 21:06 за Києвом

В Австралії бояться піку повені і змій

Австралійське місто Рокгемптон готується до піку повені в найближчі півдоби, коли рівень води в ріці Фіцрой перевищить 9,4 метри.

Військова авіація постачає мешканців міста водою, харчами і найнеобхіднішим в умовах стихійного лиха. Поліція закликає людей триматися подалі від повеневих вод, де багато отруйних змій і навіть трапляються крокодили.

Унаслідок повені загинули троє людей. Рокгемптон майже повністю відрізаний від суші - лише з півночі до міста веде одна дорога.

В інших частинах провінції Квінcленд частина мешканців починають ліквідовувати наслідки спустошливої повені, а частина готуються до нових повеней.

Повінь в Австралії

Так виглядає одна із затоплених доріг біля Рокгемптона

Затоплено чи відрізано повінню понад 20 міст і містечок Квінcленда, а загалом від повені постраждали понад 200 000 людей.

У місті Сент-Джордж метеорологи попередили, що на піку повені під водою буде 80% площі міста.

Тим часом у місті Емеральд місцеве населення почало розчищати пошкодженні повінню будинки по тому, як рівень води в річці Ногоа впав. Коли ріка вийшла з берегів, то затопила понад 1000 житлових будинків.

Австралія - важливий партнер і близький друг США, і ми готові надати їй допомогу

Г.Клінтон, держсекретар США

Стихійне лихо вдарило по головній промисловості провінції Квінcленд - вуглевидобуванню.

Керівник провінційного уряду Анна Блай каже, що призупинено видобуток на 75% вугільних копалень, які забезпечують майже половину світових потреб у коксівному вугіллі.

Однак у центрі стихійного лиха - місто Рокгемптон з населенням 75000. Мер міста Бред Картер сказав Бі-Бі-Сі, що рівень води у ріці Фіцрой становить приблизно 9,2 метри, але навіть після досягнення піку повені Рокгемптон залишатиметься затопленим кілька тижнів.

Повінь в Австралії

Отруйна змія перепливає затоплену автомагістраль південніше міста Рокгемптон

Мешканців понад 500 будинків евакуйовано, але як повідомив державний мовник АВС, багато людей відмовляються від евакуації через випадки мародерства.

Прем'єр-міністр Австралії Джулія Ґіллард назвала становище в провінції Квінзленд "величезним стихійним лихом", на подолання наслідків якого піде багато часу.

США запропонували Австралії допомогу. Як зазначила держсекретар США Гілларі Клінтон: "Австралія - важливий партнер і близький друг США, і ми готові надати їй допомогу".

Квінcленд - третій найбільший штат Австралії, у якому проживають близько чотирьох мільйонів людей.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS