ЕТА пропонує Мадриду постійне перемир'я

Баскське сепаратистське угруповання ЕТА оголосило постійне перемир'я у своїй тривалій кампанії за незалежність Країни Басків від Іспанії.

Image caption Відеозаява ЕТА не викликала ентузіазму в уряду Іспанії

У відеозверненні, поширеному через ЗМІ, угрупування стверджує, що перемир'я можна буде "міжнародно підтвердити".

Однак уряд Іспанії відхилив заяву ЕТА, заявивши, що вона не містить нічого нового. Іспанський уряд вимагає від організації скласти зброю і припинити сепаратистську діяльність, тобто саморозпуститися.

Кампанія баскських сепаратистів за незалежність північних областей від Іспанії спричинилася до загибелі понад 800 людей, відколи ЕТА 1968 року почала вдаватися до політичного насильства.

Минулого року організація оголосила завершення збройної кампанії за незалежність.

Як і в попередніх відеозаявах, в останньому зверненні до уряду Іспанії троє бойовиків ЕТА в білих масках кажуть, що настав час "діяти з відчуттям відповідальності перед історією".

Не переконали...

Через кілька годин після заяви ЕТА міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалькаба заявив, що та організація поводиться з притаманною їй викличністю, бо знову не проголошено остаточного і незворотнього завершення насильства.

На відео члени ЕТА кажуть, що їхня організація оголошує "перманентне і загальне перемир'я, яке зможе перевірити міжнародна спільнота".

Це, як сказано в заяві баскської організації, засвідчує відданість ЕТА тому, аби покласти край збройному протистоянню. Але далі організація стверджує, що продовжить "невтомну боротьбу за дійсно демократичну ситуацію в Країні Басків".

Міністр внутрішніх справ соціалістичного уряду Іспанії Рубалькаба назвав слова баскських сепаратистів нещирими: "Читаючи їхню заяву, бачимо, що ми маємо справу з організацією ЕТА, яка переслідує давні цілі".

За словами кореспондентки Бі-Бі-Сі в Мадриді Сари Рейнсфорд, іспанські оглядачі сприйняли зобов'язання ЕТА щодо перемир'я, яке можна буде "міжнародно верифікувати", як доказ того, що організація готується скласти зброю.