Останнє поновлення: Вівторок, 11 січень, 2011 p., 16:26 GMT 18:26 за Києвом

Ассанж із Вікілікс боїться 'смертної кари' у США

Засновник сайту Вікілікс (Wikileaks) Джуліан Ассанж, який опублікував розсекречені конфіденційні депеші американських посольств, боїться, що у США йому буде загрожувати смертна кара, згідно з матеріалами захисту.

Джуліан Ассанж прибуває в суд у вівторок. "Наша робота триватиме", - сказав він.

Джуліан Ассанж прибуває в суд у вівторок. "Наша робота триватиме", - сказав він.

Він опирається спробам екстрадиції з Британії до Швеції, де йому пред'явлено звинувачення в сексуальних злочинах проти двох жінок. Він заперечує ці звинувачення.

Його адвокат каже, що існує реальна загроза, що США зажадають екстрадиції Ассанжа у зв'язку з публікацією конфіденційного листування американських дипломатів.

Наступного місяця пройде засідання британського суду, який слухатиме справу про можливу екстрадицію Ассанжа до Швеції.

Пан Ассанж заснував веб-сайт для зливів інформації, який опублікував тисячі американських дипломатичних депеш та інших конфіденційних документів в Інтернеті. США розглядають можливість пред'явити йому звинувачення.

Клацнути Читати детальніше про постать Джуліана Ассанжа

Клацнути Читати про "зливи" стосовно України

Матеріали захисту, опубліковані в Інтернеті на прохання Ассанжа, твердять, що екстрадиція його в Швецію може порушити Статтю 3 Європейської Конвенції з прав людини, яка забороняє тортури.

"Є такий аргумент, що існує реальний ризик, у разі екстрадиції до Швеції, що США будуть вимагати екстрадиції чи позазаконної видачі до США, де є ризик ув'язнення на базі в Ґуантанамо чи деінде в умовах, які порушуватимуть Статтю 3 Європейської Конвенції з прав людини", - говориться в документі.

Сам Джуліан Ассанж ненадовго постав у вівторок перед магістратським судом Белмарша, який засідав у Вулвічському суді. Він підтвердив своє ім'я й адресу, після чого слухання було призупинено до 7 чи 8 лютого.

Він сказав журналістам: "Наша робота на Вікілікс триває. Ми пришвидшуємо публікацію дипломатичних депеш та інших матеріалів. Вони з'являться незабаром за допомогою наших партнерів у газетах".

На вихідні стало відомо, що міністерство юстиції США вимагає від соціальної мережі Твіттер надати всю інформацію про кількох зареєстрованих у мережі активістів Вікілікс, зокрема й Ассанжа.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS