Білорусь: суперечка за дитину арештованих опозиціонерів

Білоруська жінка бореться проти того, щоб державні органи взяли під опіку її маленького внука, сина заарештованого кандидата в президенти та опозиційної журналістки.

Image caption Даніл Халіп із батьками на виборах. Хлопчик не розуміє, куди поділися батьки, які раніше його не залишали самого так надовго

Люцина Халіп каже, що її внук Даніл, якому три з половиною роки, "постійно питає, де його мама і тато".

Його батьки, Андрєй Санніков та Іріна Халіп, були заарештовані під час опозиційних протестів 19 грудня, під час яких відбулися сутички міліції з демонстрантами.

Міжнародні спостерігачі поставили під сумнів президентські вибори, на яких знову переміг багаторазовий президент Білорусі Аляксандр Лукашенка.

Читати про привітання президента Януковича, якого не було на його офіційному сайті

Після тих виборів і протестів у Мінську міліція арештувала сотні людей, включно із опозиційними кандидатами в президенти. Багатьох досі утримують в тюрмі КДБ.

Донька Люцини Халіп, Ірина Халіп, є журналісткою російської "Нової Газети". Її мати розповіла Бі-Бі-Сі, що донька й раніше мала проблеми з владою та з героями своїх репортажів.

Андрєй Санніков, чоловік Ірини, був одним із опозиційних кандидатів на виборах президента 19 грудня 2010 року, на яких майже 80% голосів отримав Аляксандр Лукашенка.

Бабуся Даніла, Люцина, додала в інтерв'ю, що вже зібрала документи про те, що вона "не божевільна, не наркоманка і не хвора". За її словами, згідно з білоруським кодексом, у випадку арешту батьків опікунство надається в терміновому порядку, протягом місяця. Вона каже, що Даніл постійно запитує, де його батьки, які вже майже чотири тижні провели в тюрмі.

Люцина Халіп сказала Бі-Бі-Сі, що бачила по телевізору, як затримували й били її доньку, і додала, що зять також сильно побитий, згідно зі словами його адвокатів.

Читати про звинувачення опозиційних кандидатів у Білорусі

Спостерігачі від ОБСЄ, європейської організації з дотримання прав людини, заявляли про численні порушення при підрахунку голосів. Пізніше білоруська влада закрила місію ОБСЄ (Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі).

Новини на цю ж тему