Туніс: новий уряд розсипається

Три міністри пішли з уряду національної єдності, створеного в Тунісі всього за день до цього.

Три міністри, що пішли, належать до Генерального Союзу Туніських Робітників, який відігравав провідну роль під час протестів, унаслідок яких з посади мусив піти президент країни.

Прем'єр-міністр Мохаммед Ганнуші розлютив демонстрантів, коли залишив на посадах кількох міністрів із попередньої правлячої партії.

Image caption Протести в Тунісі навряд чи вщухнуть найближчим часом, передає кореспондент Бі-Бі-Сі

Повідомляють, що по всій країні почалися нові протести.

Пан Ганнуші сподівався, що задовольнив вимоги демонстрантів, коли в понеділок оголосив про створення уряду національної єдності - який включав кілька міністрів із числа опозиції, але в якому також залишалися міністри з партії влади на чолі провідних міністерств.

Проте деякі демонстранти засудили створення нової адміністрації, назвавши її "зрадою".

Один із чільних посадовців міністерства транспорту Ануар Бен Геддур заявив, що залишає уряд. Два інші міністри, які, за його словами, також покинули посади, - Абдельджеліл Бедуї та Хуссін Дімассі. Всі вони - члени Генерального Союзу Туніських Робітників.

Поки що не зовсім зрозуміло, що змусило їх передумати.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Тунісі Лайс Дусет каже, що в повітрі знову розноситься запах сльозогінного газу, і вже сталися нові сутички із поліцією спецпризначення.

Проте вона каже, що демонстранти мають чітку вимогу: правляча партія "Конституційне Демократичне Зібрання" (RCD) мусить піти.

Протести в понеділок

Image caption Прем'єр Ганнуші оголосив про створення нового уряду лише в понеділок. Він виступив на захист рішення включити старих міністрів в уряд

Надзвичайний стан

Оголошення президента про відставку

Раніше прем'єр-міністр Ганнуші виступив на захист свого рішення включити до нового уряду членів старого режиму, заявивши, що у них "чисті руки", і що він завжди виступав "на захист національного інтересу".

Він повторив обіцянки, зроблені в понеділок, почати нову "епоху свободи", за якої в країні дозволено буде діяти всім політичним партіям і вільній пресі.

Він сказав, що за шість місяців буде проведено вільні й чесні вибори, які контролюватиме незалежна виборча комісія, за нагляду міжнародних спостерігачів.

Проте в той час, як деякі з демонстрантів готові дати уряду шанс, інші негайно назвали новий уряд фальшивкою.

Заворушення в Тунісі тривають уже кілька тижнів. Протести проти безробіття й високих цін на харчі розганяла поліція та військо Тунісу. У понеділок уряд визнав, що в вуличних сутичках загинуло 78 людей.