Банк Англії: треба заморозити зарплати

Мервін Кінг: інфляцію спричинили зовнішні фактори, а не ситуація в країні
Image caption Мервін Кінг: інфляцію спричинили зовнішні фактори, а не ситуація в країні

Голова Банку Англії (центрального банку Сполученого Королівства) Мервін Кінг заявив, що обмеження зростання заробітних плат у Британії є необхідним.

Виступаючи в Ньюкаслі, пан Кінг сказав, що нинішнього високого рівня інфляції уникнути не можна, оскільки економіка Британії пристосовується до вищих цін на сировину і стає більш конкурентноспроможною.

За його прогнозами, інфляція зростатиме й надалі до 4-5% протягом кількох наступних місяців, а в 2012 році різко впаде.

Пан Кінг натякнув, що Банк відкине спроби тих, хто визначає рівень заробітної платні, підняти її відповідно до позапланового зростання цін.

"Не можна виключити подальші зростання цін на сировину та енергію", - сказав він у промові.

Мервін Кінг виступив із цими заявами після того, як були оголошені несподівані цифри про скорочення економіки Британії на 0,5% за три останні місяці 2010 року. Проте голова Банку Англії не сказав, що Банк збирається підняти кредитні ставки найближчим часом.

Кінг зазначив, що по британських родинах б'ють не лише ціни, що зростають, і зарплати, які не встигають за ними, але й високий рівень існуючих боргів, високі кредитні ставки банків і часто неспроможність позичити гроші взагалі.

Мервін Кінг сказав, що високий рівень інфляції (він зріс до 3,7% у грудні, при тому, що в планах Банку було дозволити інфляцію в 2%) залежить від трьох факторів:

-Вищі ціни на імпорт через слабший фунт стерлінгів, ослаблення якого потрібне, щоб зробити економіку Британії більш конкурентноспроможною;

-Зростання цін на енергію та сировину, зокрема на бавовну, харчі і метали, на які зростає попит у країнах, що розвиваються;

-Зростання ПДВ, яке уряд підняв до 20% з Нового року.

Проте пан Кінг вважає, що скрутних часів для британських працівників не уникнути. Він сказав, що дані щодо падіння економіки підтверджують його попередні прогнози про "нерівне" відродження економіки.

На відміну від заяв голови Банку Англії, уряд твердить, що падіння економіки пояснюється поганою погодою в листопаді й грудні. Про це з посиланням на Національний офіс статистики заявив міністр фінансів Джордж Озборн.