В Туркменістані буде конкурс краси для коней

Бердимухамедов
Image caption Президент Бердимухамедов хоче підвищувати світову славу про скакунів

Президент Туркменістану видав указ, згідно з яким щороку в країні будуть проводитися конкурси краси для породистих коней.

Згідно з указом президента Ґурбанґули Мяликґулієвича Бердимухамедова, коні старовинної породи ахалтекинців змагатимуться на конкурсах краси щороку в квітні, до національного свята - Дня туркменського скакуна.

Найкращих коней буде відібрано, щоб "і надалі підвищувати світову славу райських скакунів".

Переможець отримає головний приз від президента Туркменістану.

Президент Бердимухамедов має широкі владні повноваження в своїй країні, де він замінив на посаді президента Сапармурата Ніязова. Повідомляють також, що пан Бердимухамедов є вправним вершником. В країні навіть вийшла його книга "Ахалтекинець - наша гордість і слава".

Ахалтекинські коні вважаються національним надбанням Туркменістану. Їх часто дарують лідерам іноземних держав. До цих коней ставляться дуже шанобливо. Туркменістан - єдина колишня радянська середньоазійська країна, в якій заборонено споживання конини.

Image caption Президент Бердимухамедов вважається вправним вершником і навіть написав книгу про ахалтекинських скакунів

У 2004 році попередній президент, "Туркменбаші" Ніязов відкрив розкішний "Ахалтекинський кінський комплекс президента Туркменістану", вартістю в 20 млн доларів, з басейном для коней, кондиціонерами та ветеринарною клінікою.

Порода ахалтекинців відзначається лискучою шкурою, довгою шиєю та ногами. Вони славляться швидкістю та витримкою.

В рамках конкурсу краси також будуть нагороджувати за найкращий килим із витканими конями, найкраще "вихідне вбрання" для породи, найкращий портрет та найкращу скульптуру.

Ахалтекинська порода коней була виведена близько 5 тисяч років тому в Ахалтекинській оазі в південній частині нинішнього Туркменістану, на межі пустелі Каракуми, і є однією з найбільш чистокровних старовинних пород у світі. Кочові племена туркменів зберігали породу в чистоті кілька тисячоліть, і вони тепер вважаються еталонною породою.