'Протести' в лівійському місті Бенгазі

З Лівії повідомляють про демонстрації за участі сотень людей у місті Бенгазі.

Очевидці розповіли Бі-Бі-Сі, що протести почалися після арешту адвоката, який різко критикував уряд.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Муаммар Каддафі - лідер Соціалістичної Народної Арабської Лівійської Джамахірії і Страж Революції від часу перевороту в 1969 році

Повідомляють, що пізніше адвоката відпустили, проте протести тривають.

Протести з вимогами більшої демократії пронеслися кількома арабськими країнами в останні тижні. Внаслідок протестів лідери Тунісу та Єгипту пішли з посад.

У четвер в Інтернеті з'явився заклик до лівійців вийти на демонстрації.

Читати про "викиди інформації" про Лівію на Вікілікс

Поки що незалежного підтвердження нічних протестів у Бенгазі немає, проте очевидці кажуть, що в певний момент участь у них брало близько 2000 людей.

Вони стверджують, що в поліцію кидали камені, а та відповідала водометами, сльозогінним газом та гумовими кулями.

Пізніше державне телебачення показало картинку кількасот людей у Бенгазі, які висловлювали підтримку уряду. Поки що уряд не коментував подій у тому місті.

Агенція Рейтер цитує онлайн-версію приватного лівійського видання "Курина", яке твердить, що поранено 14 людей, включно із 10 поліцейськими.

Один очевидець, який побажав лишитися неназваним, сказав Бі-Бі-Сі: "Кілька людей в натовпі почали скандувати антиурядові лозунги, і натовп їх підхопив. Проте потім почалися сутички з прихильниками уряду, хоча згодом прихильників уряду розігнали, після чого прибули сили безпеки і розігнали натовп водометами з гарячою водою".

Протести почалися після арешту Фаті Тербіла, який виступає адвокатом родичів в'язнів тюрми Абу Слім у Тріполі, яких нібито навмисне вбили в 1996 році. Згідно з лівійськими джерелами, його затримали після того, як він сказав родичам нинішніх в'язнів, що тюрма горить, і закликав їх протестувати. Потім його начебто відпустили.

Останнім часом Близьким Сходом прокотилася хвиля протестів, спровокована незадоволенням людей безробіттям, зростанням цін, корупцією та автократією.

У січні "жасминова революція" скинула лідера Тунісу Зіна аль-Абідіна Бен Алі. Минулого тижня внаслідок "революції лотосів" у Єгипті пішов у відставку президент Хосні Мубарак.

Останніми днями антиурядові протести також відбулися в Ємені, Бахрейні та Ірані.