Бразильські футболісти виграли в Чечні у Кадирова

Колишні зірки бразильського футболу зіграли в Чечні зірковий матч проти команди на чолі з суперечливим чеченським президентом Рамзаном Кадировим.

Копирайт изображения AFP
Image caption Кадиров забив два голи і станцював танець у перерві, але його команда все одно програла

Пан Кадиров забив два голи в матчі в місті Грозний, проте його команда програла з рахунком 6-4 суперникам, серед яких були футболісти Ромаріо, Дунга, Бебето і Кафу.

Пан Кадиров сказав, що організував гру, аби показати, що Чечня відродилася після багатьох років сепаратистського конфлікту. Він сказав, що бразильцям не платили за гру, а прилетіли вони на знак доброї волі і в обмін на внесок у фонд жертв повені в Бразилії.

Перед грою 34-річний чеченський лідер завів наповнений вщерть стадіон криками "Великий Аллах", а в перерві виконав традиційний чеченський танець.

Дунга, який тренував бразильську зіркову команду, не став детально відповідати на питання, чому бразильці так м'яко грали з командою господарів. "Для нас велике задоволення зібратися разом і порадувати глядачів", - сказав він.

Чеченська футбольна команда включала нинішніх гравців з місцевого клубу "Терек Грозний", колишніх гравців національних команд СРСР та Росії і колишнього напівзахисника німецької збірної Лотара Маттеуса, який зараз тренує команду Болгарії.

Після гри пан Кадиров сказав, що вона показала, як Чечня відродилася після війни. "Скрізь пишуть про вбивства та вибухи в Чеченській республіці, - сказав він. - Особливо в Європі пишуть, що Кадиров поганий, і Росія погана, і немає нормального життя для людей. А сьогодні ми показуємо, що мільйонне населення на території Чеченської республіки розвиває спорт, освіту і культуру, і що ми будуємо гідне майбутнє".

Клуб "Терек Грозний" зараз тренує колишня зірка голландського футболу Рууд Гулліт.