Сили Каддафі здійснили рейд у Бенгазі

У Лівії війська, лояльні до полковника Каддафі, вперше здійснили бомбардування міста Бенгазі, головної бази лівійських повстанців.

Кореспонденти Бі-Бі-Сі в місті, населення якого складає біля мільйона осіб, кажуть, що чули звуки військових літаків на малій висоті, а потім вибухи на околиці.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бойові дії впритул наблизилися до Бенгазі

Повідомляють, що серед цілей повітряного рейду був головний аеропорт міста.

В четвер увечері Рада безпеки ООН має ухвалити резолюцію щодо Лівії. Західні країни домагаються запровадження заборони на польоти над Лівією, щоби зупинити наступ режиму Каддафі проти повстанців.

Агентство AFP цитує речника повстанців, який заявив, що збито два літаки з числа тих, які бомбардували Бенгазі.

Згідно з повідомленнями, сили полковника Каддафі зайняли позиції довкола міста Адждабія, що перебуває під контролем повстанців. Це ключовий об'єкт перед початком імовірного наземного наступу на Бенгазі.

Міжнародна організація Червоного Хреста оголосила, що відкликає з Бенгазі свій персонал через погіршення становища з безпекою в місті.

Британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ сказав, що проект резолюції Ради безпеки містить заклик вжити "всіх необхідних заходів - за винятком окупаційного контингенту" для захисту цивільного населення, якому загрожують атаки урядових вояків.

"Резолюція, яку ми обговорюємо, вимагає негайного припинення вогню, цілковитого припинення насильства, забороняє будь-які польоти в повітряному просторі Лівії за винятком гуманітарних", - сказав міністр у виступі в британському парламенті.

Після революцій у сусідніх Тунісі та Єгипті, що призвели до зміни режимів, лівійські демонстранти вийшли на вулиці з вимогами припинення автократичного правління полковника Каддафі.

Вони легко захопили значні частини країни на сході Лівії, але останніми днями урядові війська перебрали ініціативу і відвоювали кілька міст.

Новини на цю ж тему