Вибори перевірять популярність Меркель

У Німеччині проходять вибори до місцевої влади в федеральній землі Баден-Вюрттемберг. Аналітики кажуть, що ці вибори стануть випробуванням того, наскільки міцною є позиція канцлера Ангели Меркель.

Християнські демократи пані Меркель можуть втратити владу в цій провінції вперше з 1953 року, згідно з опитуваннями громадської думки.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Правляча партія втрачає підтримку через усе більшу опозицію виборців до атомної енергетики. У суботу пройшов найбільший у Німеччині марш протесту проти атому.

Соціологи кажуть, що соціальні демократи і зелені мають досить підтримки, щоб утворити правлячу коаліцію.

Сили, що перебувають в опозиції до партії Ангели Меркель, отримали додатковий поштовх у своїх виступах проти атомної енергії завдяки останнім подіям в Японії на АЕС "Фукусіма".

У суботу десятки тисяч німців вийшли на найбільшу в історії країни демонстрацію проти ядерних станцій.

Японія досі не може стабілізувати ситуацію на АЕС "Фукусіма", яка постраждала внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня.

Виборчі дільниці в землі Баден-Вюрттемберг відкрилися о 6 годині ранку за Грінвічем і закриваються о 16-00 за Грінвічем. Проголосувати в цих виборах можуть близько восьми мільйонів людей у федеральній землі, яка є одним із індустріальних двигунів Німеччини.

Останні опитування показують, що соціальні демократи і зелені можуть разом здобути 48% голосів.

Партія пані Меркель ХДС та її коаліційні партнери Вільні Демократи, згідно з прогнозами, здобудуть близько 43% голосів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Німеччині Стівен Еванс каже, що проти християнських демократів зіграли настрої людей із двох питань: ядерної енергетики, особливо після аварії в Японії, та плану збудувати велику залізницю, яка радикально змінила б центр Штуттгарта.

Канцлер Меркель змінила свою політику щодо атомної енергетики тиждень тому, призупинивши на три місяці попереднє рішення продовжити термін експлуатації німецьких ядерних реакторів. Чотири з них знаходиться в землі Баден-Вюттемберг.

Канцлер також тимчасово закрила сім найстаріших реакторів, доки не буде проведено інспекцію безпеки.

Читати про плани Меркель

Читати про німецькі АЕС

Проте один із міністрів пані Меркель сказав у доповідній записці, яка стала відома пресі, що такі рішення, зроблені напередодні виборів, " не завжди були раціональними".

Німеччина постраждала від Чорнобильської катастрофи 1986 року, внаслідок якої в багатьох місцях на Заході Європи випали радіаційні дощі. Громадська думка в тій країні давно налаштована проти ядерної енергетики.

Наш кореспондент також каже, що виборці в федеральній землі підозрюють, що їхня позиція ігнорується на користь великих корпоративних інтересів.