Французькі війська зайняли аеропорт в Кот д'Івуарі

Французькі війська зайняли аеропорт у головному місті Кот д'Івуару, Абіджані. Про це повідомляє агенція Франс-Прес.

Франція також посилає до тієї африканської країни 300 додаткових солдатів, повідомив АФП речник війська Тьєррі Буркар.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сили, лояльні до Уаттари, прямують до Абіджана

В Абіджані з ночі четверга тривають бої. Війська, лояльні до визнаного ООН переможця президентських виборів Алассана Уаттари, борються з солдатами суперника, попереднього президента Лорана Ґбаґбо.

Понад 1500 іноземців переховуються у таборі французької армії.

Читати про попередні сутички

Радник пана Уаттари каже, що його сили збираються неподалік Абіджана і готуються до остаточного наступу, яким буде зміщено Лорана Ґбаґбо, повідомляє Асошіейтед Прес.

У суботу в Абіджані було чути вогонь з важкої артилерії. Дві сторони боролися за ключові позиції, включно з президентським палацом, штаб-квартирою урядового телеканалу та військовою базою.

Чотирьох солдатів ООН було серйозно поранено, коли сили спецпризначення, лояльні до попереднього президента Ґбаґбо, вистрелили з гранатомета по броньовику ООН.

Колишній південноафриканський архієпископ і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту закликав обидві сторони скласти зброю.

"У нас тут величезна, жахлива ситуація з гуманітарною кризою, з понад мільйоном біженців", - сказав він Бі-Бі-Сі в неділю. "Нам треба зробити все можливе, щоб зупинити вбивства з обох боків, - але особливо з боку Уаттари: будь ласка, будьте якомога стриманішими. Тут ідеться про людські життя".

Кот д'Івуар (раніше також відомий як Берег Слонової Кістки) є найбільшим у світі виробником какао. Раніше країна вважалася острівцем миру й добробуту в Західній Африці. Після виборів 2010 року Алассан Уаттара вважається обраним президентом країни, за визначенням ООН. Внаслідок виборів, результат яких не приймає попередній президент Лоран Ґбаґбо, почався конфлікт, у якому було вбито сотні людей.

Мільйон людей змушені були покинути домівки. 9 000 миротворців ООН у тій країні наглядають за дотриманням перемир'я, підписаного у 2003 році.