Казахстан голосує на виборах президента

У Казахстані проходять вибори президента, і основним кандидатом на цю посаду є Нурсултан Назарбаєв - чоловік, який править Казахстаном уже понад 20 років.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Нурсултан Назарбаєв на дільниці. Влада переймається не стільки за результат виборів, скільки за явку

Згідно зі змінами до Конституції, запровадженими у 2007 році, пан Назарбаєв може висуватися на цю посаду стільки разів, скільки хоче. Як передає з Алмати кореспондент Бі-Бі-Сі Рейхан Демітріє, основне питання цих виборів - не те, хто переможе, а те, скільки людей прийде на виборчі дільниці.

Головні опозиційні партії кажуть, що їм не дали досить часу підготуватися до президентських виборів. Вони кажуть, що вибори не є чесними, і оголосили їм бойкот.

Президентські вибори були оголошені паном Назарбаєвим менш ніж два місяці тому. Опозиція каже, що не мала часу підготуватися до перегонів.

Проте критики твердять, що опозиція показала свою слабкість. Вона не виставила жодного сильного кандидата, який може кинути виклик Назарбаєву.

Провівши при владі понад 20 років, 70-річний Нурсултан Назарбаєв не хоче її втрачати. Конституційні зміни, запроваджені у 2007 році, дозволяють йому висуватися на президента необмежену кількість разів.

Image caption "Ми голосуємо за лідера" - каже його більборд

На виборах пропонують свої кандидатури ще троє політиків: захисник довкілля Мелс Єлеусізов, Ґані Касимов із Партії Патріотів Казахстану і Жамбил Ахметбеков із Комуністичної партії Казахстану. Проте найбільш організованою й видимою була виборча кампанія головної пропрезидентської партії Нур Отан, каже наш кореспондент.

Головні зусилля уряду спрямовані на забезпечення явки виборців. Але на виборах, де результат можна легко передбачити, багато хто не бачить сенсу йти на дільницю.

Жодні вибори, що пройшли в Казахстані, не були визнані прозорими й чесними з боку незалежних моніторингових організацій.

"У нас уже двадцять років не було чесних виборів", - каже колишній член парламенту і правозахисник Зауреш Батталова.

Офіційних результатів очікують уранці в понеділок.