США: бін Ладен був беззбройним

Лідер "Аль-Кайди" Осама бін Ладен був беззбройним, коли його застрелили американські військові у неділю внаслідок операції захоплення, заявив речник Білого Дому. Крім того, стало відомо, що США свідомо не повідомили Пакистану про плановану операцію, боячись втечі інформації.

Image caption Будинок, де був убитий Осама бін Ладен

ЦРУ твердить, що не попереджав Пакистан про операцію через побоювання зриву місії.

Офіційний Вашингтон повідомляє, що поки вважає недоцільним оприлюднювати фото тіла бін Ладена. Однак директор ЦРУ Леон Панетта сказав в інтерв'ю американському телеканалу сказав, що питання про оприлюднення фотографії поки не поставало.

54-літній бін Ладен був засновником та очільником "Аль-Кайди". Вважають, що саме він наказав здійснити напади на Нью-Йорк і Вашингтон 11 вересня 2001 року, як і кілька інших смертельних вибухів.

Нові деталі

Джей Карні, речник Білого Дому, повідомив подробиці операції із захоплення бін Ладена, найбільш розшукуваного терориста, на брифінгу у Вашингтоні.

Він сказав, зокрема, що Осама бін Ладен не мав у руках зброї, як вважали раніше, а його дружина кинулася на американського вояка, який увійшов до кімнати, і він поранив її пострілом в ногу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Речник Білого Дому так і не пояснив, чому застрелили беззбройного Осаму

У понеділок представники Білого Дому заявили про жінку, яку вбили під час перестрілки і яку бін Ладен нібито використав в якості живого щита.

Речник Білого Дому розповів про деякі деталі операції: "Ми очікували на серйозний опір, і ми його мали. Там було багато інших людей, які були озброєні".

Також він додав, що бін Ладен виявляв спротив військовим і був застрелений, але він був беззбройний. Пан Карні не уточнив, який саме опір чинив найбільш розшукуваний американським правосуддям терорист.

ЦРУ вже вивчає матеріали, отримані в результаті операції, включно із жорсткими дисками комп'ютерів, DVD та іншими документами.

Поки що рішення щодо оприлюднення фотографії тіла бін Ладена не прийнято, бо за словами речника Білого дому, знімок дуже графічний і може образити почуття людей.

Номінальний союзник

Утім пізніше голова Центрального розвідуправління США Леон Панетта сказав, що уряд обговорює можливі варіанти, як це зробити: "Я думаю, щоби потім не виникало будь-яких запитань, зрештою фотографія має бути представлена громадськості".

Зображення з убитим бін Ладеном, яке вже розповсюдили в інтернеті, нібито є підробкою.

У статті, яку журнал Time називає першим інтерв'ю пана Панетти від часу знищення бін Ладена, він сказав, що ЦРУ на ранньому етапі "припинило співпрацю зі своїм номінальним союзником у Південно-східній Азії".

Image caption Леон Панетта, директор ЦРУ, розповів, що США не довіряли союзникові

За словами голови ЦРУ, таке рішення було узвалено, оскільки будь-яка форма співпраці з Пакистаном могла поставити під загрозу зриву всю операцію.

Пакистан отримав 1,3 млрд доларів допомоги від США протягом останнього року і надавав матеріально-технічну підтримку операціям НАТО в Афганістані.

Крім того, взаємини між Ісламабадом та Вашингтоном були напруженими, оскільки США підозрювали Пакистан у підтримці бойовиків в Афганістані.

Новини на цю ж тему